Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

Farkas Bazsi 2026-01-23 11:39:55
2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Elkészült, így a jövő heti közgyűlés tárgyalja is a szombathelyi Városrendészet 2025-ös beszámolóját.

A legfőbb szám szerint 22 ezer 719 alkalommal intézkedtek 2025-ben. Ez közel 2000 alkalommal több volt, mint 2024-ben.

A legtöbb esetben közrendvédelmi és közlekedésrendészeti figyelmeztetést alkalmaztak a rendészek, ez 5095 alkalmat tett ki. 234 alkalommal alkalmaztak helyszíni bírságot. 202 alkalommal zöld területen való parkolás miatt indítottak eljárást.

A jelentés kitér arra is, hogy tavaly útfelújításokkal, illetve a fametszésekkel járó külön feladatok elvégzése és a rendezvénybiztosítási feladatok végrehajtása adott az előző évekhez képest többletmunkát a városrendészetnek.

A belváros közbiztonságának, köztisztaságának növelése és annak megóvása érdekében állandó járőrpár hajtja végre a közterületi ellenőrzéseket, valamint teszi meg a szükséges intézkedéseket. A belváros és környékének ellenőrzése folyamatos, szükség esetén fokozott ellenőrzés elrendelésére is sor került. A Fő téren kihelyezett térfigyelő kamerarendszer hangszóróján keresztül a szabálysértések megszüntetése érdekében összesen 102 esetben intézkedtek a felügyelők. 2025. augusztus óta a Szombathelyi Rendőrkapitányság felkérésére havi szinten több alkalommal közös járőrszolgálat kerül végrehajtásra kifejezetten a Fő téren és közvetlen környezetében. A szolgálatot a vegyes járőrpár kizárólagosan gyalogosan látja el - tér ki rá az éves jelentés.

A Városrendészethez tartozik az ebrendészeti szolgálat. Tavaly 3 kutyát sikerült a rendészetnek örökbe adnia. 16 esetben sikerült elfogniuk elcsatangolt kutyát, és adták vissza azt a gazdának.

368 esetben kellett intézkedniük közterületi parkolóban álló, de forgalomra alkalmatlan gépjármű miatt. Ebből 59 járművet elszállított a felügyelet, 16 autót az elszállítás után a költségek kifizetését követően kiváltott a tulajdonos. 293 esetben a gépjárművek üzembentartója szállított el a közterületről. 

A Városrendészet büntetőeljárást összesen 17 esetben kezdeményezett a Szombathelyi Rendőrkapitányság irányába az alábbi bűncselekmények elkövetésének alapos gyanúja miatt:

•    7 esetben „garázdaság”;
•    3 esetben „lopás”;
•    1 esetben „egyedi azonosító jellel visszaélés”; 
•    3 esetben „hulladékgazdálkodás rendjének megsértése”;
•    2 esetben „hivatalos személy elleni erőszak” előkészülete;
•    1 esetben „ittas járművezetés” (rendőrség felé folyamatos jelzés adás a gépjármű mozgásáról).

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.