Magyar Péter: a TISZA hét szavazata nélkül nem sikerült volna megakadályozni a Mercosur-egyezmény hatályba lépését

Dömötör Gábor 2026-01-21 14:53:02
Most akkor ők mégsem „Weber-bérenc” hazaárulók?

Magyar Péter bejelentése szerint az Európai Parlamentben szűk többséggel elfogadott néppárti javaslat megakadályozta az EU-Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény hatályba lépését. A TISZA Párt elnöke úgy fogalmazott: „óriási siker”, mivel a magyar gazdák számára rendkívül hátrányos megállapodást csak azért sikerült megállítani, mert a TISZA mind a hét EP-képviselője a javaslat mellett szavazott.

Fotó: Magyar Péter Facebook

A döntés rendkívül szoros volt: a javaslat 334 igen és 324 nem szavazatot kapott az Európai Parlament plenáris ülésén. Magyar Péter szerint „ha a TISZA képviselői nem így szavaztak volna, akkor nem sikerült volna megvédeni a magyar gazdákat”, vagyis a megállapodás már most súlyos következményekkel járt volna a hazai mezőgazdaság számára.

A TISZA elnöke külön kiemelte, hogy a szavazás idején a Fidesznek nem volt minden EP-képviselője jelen. Értelmezése szerint miközben a kormány itthon hangosan kommunikál a gazdák védelméről, Brüsszelben nem tudta - vagy nem akarta - biztosítani azt a politikai jelenlétet, amely valódi eredményt hozhatott volna. „A TISZA és a Néppárt elérte azt az Európai Parlamentben, ami az Orbán-kormánynak nem sikerült a Tanácsban” - fogalmazott.

Ez különösen annak fényében érdekes, hogy a kormány és Nagy István agrárminiszter az elmúlt napokban a Mercosur-egyezmény egyik leghangosabb bírálójaként lépett fel, miközben a strasbourgi gazdatüntetésen és a döntő szavazásnál nem a kormánypárti politikusok vitték a főszerepet. A kormányzati kommunikáció és az európai politikai cselekvés közötti ellentmondás így egyre látványosabb.

Magyar Péter szerint a mostani döntés világos különbséget mutat szavak és tettek között. „Orbán csak beszél, a propaganda csak hazudik, a TISZA viszont cselekszik” - jelentette ki, majd felszólította az Európai Bizottságot és a tagállamokat, hogy tartsák tiszteletben az Európai Parlament döntését, és ne menjenek szembe az európai gazdák érdekeivel.

A TISZA elnöke végül Orbán Viktor miniszterelnöknek is üzent, felszólítva, hogy „végre álljon a magyar gazdák mellé”, és végezze el azt a munkát, amit szerinte a TISZA már elvégzett az Európai Parlamentben. A közleményt egy ironikus kérdéssel zárta: „vajon hol vannak most a gazdának maszkírozott, közpénzfaló propagandisták?” - arra utalva, hogy a döntő pillanatban kik maradtak távol a valódi politikai küzdelemtől.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Előkerült Fekete Dávid és megszólalt a Győr-Szol ügyében – Most már jöhet Magyar Péter? 

A Fidesz frakcióvezetője támogatásáról biztosította Pintér Bencét – kérdés, eddig miért nem volt ekkora az egyetértés.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.