6 milliós luxusórát kellett emlegetnünk ahhoz, hogy Fekete Dávid szóba álljon velünk

Dömötör Gábor 2026-01-21 09:31:00
A képviselő válaszolt néhány kérdésünkre a maga módján, bár szerinte az Ugytudjuk.hu egy balliberális propaganda sajtó. Vajon mit mondana a Győr+-ról, vagy a Kisalföldről?

Megszoktuk már, hogy a fideszes politikusok Győrben is felvették azt a kényelmes pozíciót, hogy a nekik nem tetsző, időnként kellemetlen újságírói kérdésekre simán nem válaszolnak. Mert csak. Donald Trumpnak köszönhetjük ezt a remek találmányt is, aki évekkel ezelőtt még első regnálása idején meghonosította a “Fake news” gyakorlatát, kvázi, ha valamire nem akart válaszolni, simán lehazugozta a kérdezőt. Az Orbán-rendszer csodás érzékkel adaptálta ezt a metódust, ellenzékinek titulált, sokszor független újságírók, riporterek futnak évek óta megalázó módon a kormánypárti politikusok után válaszban reménykedve - mindhiába. 

Ezzel együtt az egész ország turbulens időszakot él át, így hiába arcpirító, hogy egy közpénzből fizetett politikus dönthet úgy, hogy simán ignorál egy független szerkesztőséget, vettük a fáradságot, hogy a Győrt érintő fontos kérdésekben kikérjük a Fidesz-KDNP helyi vezérének véleményét. 

A szerkesztőség részéről ezért átfogó kérdéssort küldtünk Fekete Dávid frakcióvezetőnek, amelyben több, Győrt közvetlenül érintő gazdasági és közéleti ügyben kértünk egyértelmű állásfoglalást. Rákérdeztünk arra, mit gondol Orbán Viktor miskolci kijelentéseiről az Audi győri helyzetével kapcsolatban, és miért nem tartotta eddig fontosnak, hogy a bizonytalanságról szóló hírek megjelenése után megnyugtassa az autógyárban dolgozó családokat. 

Ugyancsak választ vártunk arra, miként viszonyul jelenleg a szolidaritási adóhoz, amely idén már több mint 13 milliárd forintot von el Győrtől, illetve mit javasol frakciója a frissen bejelentett, nagyjából 700 millió forintos állami támogatás felhasználására. Emellett érdeklődtünk az általa indított térségfejlesztési konzultáció eredményeiről, konkrétumairól, és arról, mely projektek élvezik a győriek legnagyobb támogatását.

Kérdéseink másik része politikai és erkölcsi felelősséget érintő témákra fókuszált. Felvetettük, hogy bírósági ítélet mondta ki: az úgynevezett Tisza-adócsomag nem létezik, ennek ellenére a Fidesz továbbra is kampányt épít rá, és megkérdeztük, nem tartja-e ezt aggályosnak. Szintén rákérdeztünk arra is, hogy miért nem emelt szót hivatalos fórumokon a Szőlő utcai javítóintézetben feltárt rendszerszintű gyermekbántalmazások, illetve a felvidéki magyarokat negatívan érintő Beneš-dekrétumok ügyében, miközben magát keresztény-konzervatív értékrendű politikusként határozza meg. 

Végül a Győri Médiabálon viselt, többmilliós értékűnek gondolt karóra kapcsán a politikusi „luxizásról” kialakult párton belüli vitákról és saját álláspontjáról is véleményt kértünk, jelezve: válaszait változtatás nélkül, idézet formájában kívánjuk közölni.

Úgy tűnik, hogy a „luxizás” feszegetése végül elérte a miniszteri biztos ingerküszöbét, mert olyat tett amit korábban soha: válaszolt néhányra az általunk feltett kérdések közül, és készített egy Facebook-videót, amiben kifejtette, hogy mennyire benéztük, hiszen egy mindössze 250 ezer forint értékű óráról van szó, amit a feleségétől kapott ajándékba. Haladjunk hát pontról-pontra.

Először is: nem állítottuk, hanem kérdeztük(!) a politikust, hogy 6 millióba került-e az óra amit viselt, vagy nem! Bár érdekes kérdés, hogy a reakció, ami arra sarkallta, hogy még videót is gyártson erről azt jelenti-e, hogy esetleg mégis elevenére tapintottunk, azt mindenki döntse el maga! Ugyanakkor fun fact, hogy az általa említett darab momentán alig 60 dollárért is rendelhető a neten, így a 250 ezer forinttal lehet, hogy anno átverték. 

De elég a lényegtelen dolgokból, lássuk, hogy milyen válaszokat kaptunk az álláshalmozó képviselőtől, hiszen azt ígértük neki, hogy válaszait változtatás nélkül közöljük, ezért ennek megfelelően így is jártunk el, mint rendes, hazug balliberális propagandatermék. 

Tisztelt Szerkesztő Úr!

Mindeddig nem nyilatkoztam az Önök balliberális propagandamédiumának és ezt a jövőben is tartani kívánom. Megelőzendő ugyanakkor, hogy sokadjára is valótlanságokat állítsanak velem kapcsolatban az alábbiakat kívánom Önökkel megosztani:

Orbán Viktor miniszterelnök bejelentését követően fél napon belül a közösségi médiában közzétettem álláspontomat, miszerint: a Kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy Győrben a munkahelyek biztonságban legyenek, a Rába gyár jelentős fejlesztése ezen intézkedések részét képezi.

A Tisza adóterveit kár tagadni, kormányra kerülésük esetén jelentős SZJA-emelést terveznek, megadóztatnák a nyugdíjakat, magasabb adót vetnének ki a cégekre is. Ezt szakértőik többször, több alkalommal is megerősítették.

A térségi konzultációm eredményeit a 2026. január 15-én megrendezett "Élhetőség Északnyugat-Magyarországon" c. konferencián ismertettem, a részletekkel hamarosan jövök, figyeljék közösségi médiafelületeimet.

A Médiabálon egy 2018-ban vásárolt Frederique Constant óra volt rajtam, számomra kedves darab, melyet a feleségemtől kaptam, ára 250.000 Ft.

Fentiek is bizonyítják, hogy Önök amikor kérdeznek, akkor is hazudnak.

Üdvözlettel,

Dr. Fekete Dávid

Összegezzük tehát! Győr első számú fideszes politikusának nincs önálló véleménye az Audi körüli bizonytalanságról, vagy érdemi információja a Rábát érintő fejlesztési folyamatokról. Majd ha Orbán Viktornak lesz erről mondanivalója, akkor hirtelen lesz Fekete Dávidnak is, bár a válasza szerint, fél nap azért kell még akkor is. (LOL) Vajon mire? Ilyen lassan reagál a Győr+ Média? A kérdés nyilván költői volt. 

Fekete Dávid leveléből az is kiderült, hogy nem feltétlenül hisz a bírósági döntésekben, mert ha a fene megeszi a fenét, ő akkor is kitart amellett, hogy a TISZA Párt adót fog emelni ha kormányra kerül: íme egy újabb fideszes politikus aki a jövőbe lát. (Bár Nagy Mártonnak és Orbán Viktornak nem igazán szokott bejönni a látomás.) A térségi konzultáció kapcsán némi zavart érzünk a jobboldali erőtérben, hiszen egyszer számon kérte rajtunk, hogy ő erről korábban már beszélt, de a részletekről majd később fog. Tisztelettel jelezzük, hogy kérdéseink a részletekre, konkrétumokra vonatkoztak, amiknek emlegetése nem túl ismert gyakorlat Fidesz-körökben, és ez most sem volt másképp.  

Nyilván nem maradhatott el a másik fél szokásos lehazugozása sem, - nem ingünk, így nem vettük magunkra - pedig relevánsabb lett volna, ha a frakcióvezető egyszer őszintén beleáll, és beszél a szolidaritási adóról, a 13 milliárd, kontra 700 millió forintról Győr vonatkozásában, a magukra hagyott javítóintézeti gyerekekről, és felvidéki magyarokról, de úgy tűnik, hogy ez neki vagy nem fontos, vagy ami még rosszabb: nem lehet önálló véleménye, csak a pártja által preferált narratívát mondhatja fel. 

Fotó: Fekete Dávid Facebook

Szomorú kortünet, ezzel együtt szeretnénk emlékeztetni Fekete Dávidot, hogy nem (csak) a NER-nek, hanem szűkebb értelemben a győri, tágabb fókuszban a magyar embereknek tett esküt, és ha tetszik neki, ha nem: olyan nincs, hogy míg ezek az emberek fizetik őt és társait, addig ő ignorál szerkesztőségeket, témákat, bármit. A győriek most láthatták feketén-fehéren (eskü nem szóvicc) hogy mennyire tartja őket fontosnak a legdekoráltabb helyi fideszes politikus, de egy kéretlen jó tanács: legyen óvatos, az idő repül, az emberek áprilisban dönteni fognak és teljesen mindegy, hogy milyen drága az óra, amin azt nézi, hogy mennyi van még hátra. Mármint addig.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.