A Sárváriakért Egyesület nyomására kiterjesztették az időskori szociális támogatást Sárváron

Farkas Bazsi 2025-10-10 18:04:02
A 200 ezer forintot meg nem haladó járandóságot kapó nyugdíjasok már 65. évesen támogatásra jogosultak. Eddig csak a 70 év felettieknek járt az anyagi segítség.

A szeptemberi sárvári testületi ülésen egyhangúlag szavazták meg a képviselők kiterjesztik az időskori szociális ellátást.

Mint arról már korábban írtunk Sárváron korábban a szociális rendszer alapján minden olyan 70 év feletti részesülhet évi 2 x minimum 5000 forintos hidegétel utalványban, akinek a havi nyugdíja nem éri el a 200 ezer forintot.

A sárvári testület februári ülésén Klimits István (Sárváriakért Egyesület) önkormányzati képviselő azzal a javaslattal élt, hogy vizsgálja meg a hivatal, hogy milyen pénzügyi terhet róna a városra, hogyha a 70 éves vonalat eltörölve, minden öregségi nyugdíjat kapó sárvári részesülne támogatásban.

Igaz, hasonló javaslatot korábban már tett Németh Róbert (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő is, aki nem gondolkodott ilyen széles körben. Javaslatának lényege az volt, hogy csakis azok a 65 év feletti sárvári rászoruló nyugdíjasok kapjanak segítséget az önkormányattól, akik az ő választókörzetében laknak.

A Sárváriakért Egyesület ezt továbbgondolva tett javaslatot arra, hogy az életkor leszállításával, és a teljes sárvári lakosság bevonásával terjesszék ki a korábbi rendszert.

Mivel áprilisban osztják a segélyek első ütemét, így annak közelsége miatt februárban még nem tudtak érdemi döntést hozni az ügyben. Szeptemberben azonban érdemben tárgyalta a testület, amely konszenzussal 10 igen szavazattak fogadta el a javaslatot.

Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester az ülésen azt mondta, hogy örül annak, hogy mindkét oldalról érkezett javaslat a témához. A korábbi rendeletbe pedig két módosítást vettek be.

Az egyik, hogy 70 évről 65 évre módosult a jogosultsági év, a másik, hogy a nők 40 programban nyugdíjba vonulók is bekerültek támogatotti körbe. 

Egyébként a támogatás mértéke is emelkedett, a korábbi minimum 5000 forintról minimum 10 ezer forintra.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.