Jóváhagyta az MNB a 4iG ajánlatát a Rába részvényeire

Dömötör Gábor 2025-09-24 08:28:27
A cég igazgatósága ugyanakkor nem javasolja az ajánlat elfogadását. 

Megkapta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) engedélyét a 4iG SDT EGY Zrt. kötelező nyilvános vételi ajánlata, amely a Rába Járműipari Holding Nyrt. teljes részvényállományára vonatkozik. A bejelentés kedden jelent meg a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Az ajánlat a törzsrészvényekre terjed ki, de a Rába vezetése egyelőre óvatosságra inti a tulajdonosokat.

Az ajánlat értelmében a részvényesek szeptember 26. és október 31. között dönthetnek arról, elfogadják-e a 4iG által részvényenként felajánlott 1789 forintos árat. Ez a 13,47 millió darab, egyenként 1000 forint névértékű papírt érinti, vagyis a teljes alaptőke megszerzését célozza.

A Rába igazgatósága kedden este tette közzé hivatalos véleményét, amely nem kötelező érvényű, de iránymutató lehet a befektetők számára. A testület nem javasolja az ajánlat elfogadását, ugyanakkor hangsúlyozta, a 4iG stabil háttere, nemzetközi kapcsolatrendszere és iparági szinergiái hosszú távon előnyöket is jelenthetnek a vállalatnak. Ugyanakkor kiemelték, hogy a tulajdonosváltás kockázatokkal járhat, hiszen a két társaság termékportfóliója eltérő.

A közlemény szerint a 4iG ajánlata bizalmi gesztus a Rába irányába, ugyanakkor a győri központú járműipari cég az elmúlt időszakban önállóan is lépéseket tett piaci helyzetének erősítésére. A vállalat vezetése ezzel indokolta azt, hogy nem tartják indokoltnak a részvények tömeges értékesítését az ajánlott áron.

A Rába dolgozóit képviselő szakszervezet szintén reagált a bejelentésre. Közleményükben hangsúlyozták, hogy minden olyan befektetést támogatnak, amely hosszú távú jövőképet jelent a társaság számára, ugyanakkor elvárják, hogy az új tulajdonosi háttér a munkavállalók biztonságát és megbecsülését is erősítse.

Szólj hozzá!

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.