De vajon kit fenyegetett meg Orbán Viktor Kötcsén?

Dömötör Gábor 2025-09-08 15:25:56
Mi lesz feljegyezve, és ki rendezi el azt, amit a kormányfő nem felejt?

Ahogy azt tegnap az Ugytudjuk.hu-n megírtuk a magyar politikai erőtér mindkét oldala Kötcsén tartott vasárnap erődemonstrációt. A Tisza Párt az elmúlt két évtized minden oldalról elhibázott rendszereinek eltörlését ígérte Gyurcsányostul, Orbánostul, és ehhez Magyar Péter, a tőle jól megszokott, nyílt színi, szónoki tematikájú beszéddel állt a követői elé. Ezzel szemben Orbán Viktor, aki szerint kihívója csak sunnyogott, rendőri, privát biztonsági, és ki tudja még milyen kordon és lezárás mögé bújva beszélt egy sátornyi kiválasztottnak, és az online tér rajongóinak. 

Fotó: Talpra Magyarok! - TISZA | Közössége Facebook

A beszédek tartalmát a magunk módján már elemeztük, de a vasárnap felvert hullámok még hétfőre is adtak gondolkodni valót bőven. A Fidesz oldalán megszokott ‘elemzők’, mint Deák Dániel lassan már tényleg nem tudják, hogy milyen eposzi szuperlatívuszokat használjanak ha Orbánt kell fényezni, így a tegnapi performansz befutó jelzője a ‘történelmi’ lett. Orbán nyert, győzött, diadalmaskodott, történelmet írt, móresre tanította Európát, lassan tényleg az lesz, hogy a szélnek is ő mondja meg, hogy merre fújjon. Legalábbis a kitartott bértollnokok szerint. 

Egy érdekes aspektusa azért volt a tegnapi Orbán monológnak: vajon a beszéde végén kinek szánta a fenyegető mondatokat. Most nem volt poloskázás, a Lánczi Tamás fémjelezte Szuverenitásvédelmi Hivatal csendőrségét sem citálta a miniszterelnök, és kérdés egyáltalán, hogy a valódi ellenfeleinek szólt a figyelmeztetés, vagy belső rendszerüzenetnek szánta a Vezér.  

"Mindent alá kell rendelni a közös győzelemnek, mostantól mindenki tegyen meg mindent, amit tud, ismernek engem, nem vagyok ember, aki fenyegetőzik és durváskodik, de semmi nem lesz elfelejtve, minden fel lesz jegyezve és minden el lesz rendezve!"

Ezeket mondta szó szerint Orbán, és legfőbb kihívója Magyar Péter szerint ez a Fideszen belüli palotaforradalom egyik jele lehet. Szerinte a szürreális fenyegetés Orbán legszűkebb elitjének szólhatott, de kérdés, hogy pontosan kinek: “A lefokozott Rogán Antalnak? Vagy a bukott autónepper Kubatovnak? Esetleg a naponta megalázott Gulyás Gergelynek? Vagy a partvonalra rakott Pintér Sándornak? Valamelyik kitartott oligarchának, aki nem hajlandó több milliárdot tolni a hazug kampányukba? Vagy azon polgármestereknek, akik fellázadtak az elnyomás ellen?”

Fidesz oldalról nem valószínű, hogy kapunk egzakt választ, végül is a ‘poloskázásról’ is megmagyarázták anno, hogy az nem is úgy volt. Érdekes lesz látni a közeljövőben, hogy a miniszterelnök szűkebb környezetében lesznek-e személyi változások, vagy esetleg a retorikában a gondolatiságban, de az látszik, hogy a tét óriási, és a Fidesz már nem veszi félvállról a küzdelmet.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.