Magyar Péter Szombathelyen: “A Tisza ezt a választást meg fogja nyerni, nem kicsit, nagyon!”

Farkas Bazsi 2025-08-24 16:45:00
Több ezren voltak kíváncsiak a Tisza Párt elnökének utcafórumára.

Szombaton délután Szombathelyen a Március 15. téren tartott lakossági fórumot Magyar Péter. Mivel a városban ezen a hétvégén tartják a Savaria Karnevált sokan pufforogtak amiatt, hogy Magyar politikai fórumát éppen erre az időpontra időzítette. 

 

Végül a kellemes nyári időjárással fűszerezett szombat délután többezres tömeget vonzott ki a volt SZTK előtti térre. Többen a körforgalom túloldalán táboroztak le, és hallgatták innen Magyar beszédét.

A Tisza Párt elnöke szokás szerint aktuálpolitikával kezdte. Szóba került Sulyok Tamás orosztalanítása, Orbán Viktor repülőzése, és hajózása, a székesfehérvári kórház ihatatlan vize, és a felgyulladó mozdonyok.

“Ez a választás nem fogja magát megnyerni” - húzta alá Magyar, aki egyből agitált is, hiszen mint mondta szükségük van a fiatalokra, szükségük van minél több önkéntesre, hogy fel tudják venni a harcot a kormány propaganda gépezetével. 

 

Magyar arról beszélt, hogy Orbán Viktor egyik terve lehet, hogy Sulyok Tamást leváltva köztársaság elnök lenne. Majd jött az egy nappal korábban Győrben is elmondott “Továriscsi, konyec!”, azaz “Vége van elvtársak!”.

A politikus a jövőt illetően, az esetleges Tisza kormány első útjáról beszélve elmondta, hogy Lengyelország, Bécs, majd Brüsszel következne. Itt vissza fogják szerezni a Magyarországnak járó 8000 milliárd eurót. Ezt a pénzt pedig közlekedésre, egészségügyre, a magyar gazdaság beindítására, a megélhetési válság kezelésére fognak fordítani. 

Nemzeti Vagyon Visszaszerzési és Védelmi Hivatalt alapítanak, illetve csatlakoznak az Európai Ügyészséghez is.

 

Magyar beszélt néhány szombathelyi ügyről is. Említette a régóta meg nem épülő észak-keleti elkerülőt. A fizetőssé váló ELTE SEK Magyar László utcai kollégiumáról is.

A pártvezető arról beszélt, hogy a feleslegesen túlárazott állami beruházások miatt nem jut pénz más fontos területekre. A Tisza-kormány 5%-ra csökkentené az egészséges élelmiszerek, és a tűzifa ÁFA kulcsát, a gyógyszerek ÁFA tartalmát nullára szállítanák le. Bevezetnék a nyugdíjasoknak a 200 ezer forintos SZÉP kártyát.

Az államadósság témája is terítékre került. 2010 óta megháromszorozta az Orbán-kormány az államadósságot. Ez a pénz azonban nem látszik az utakban, a kórházakban, az ország egyetlen területén sem - hangzott el. Most pedig, hogy közeledik a választás jönnek a kormányzati ígéretek, elkerülő utakról, kórház felújításokról, 20 éve ígért beruházásról.

A KKV szektor támogatásának szükségessége is szóba került. A családi kisvállalatok hátrányban vannak a szomszédos versenytársakkal szemben, ezen pedig változtatni akar a Tisza.

Hende Csaba, Hende Csaba, Hende Csaba - hangzott el többször is a volt szombathelyi fideszes országgyűlési képviselő neve. Pedig Hende már május óta nem képviselő, hiszen alkotmánybírónak választotta őt a Parlament. Hende mandátumát egy borsodi fideszes politikus, Csuzda Gábor kapta meg. A Fidesz választókerületi elnöke pedig Vámos Zoltán főispán lett. Magyar mégis úgy emlegette Hendét, mintha ezek a változások nem mentek volna végbe Szombathelyen.

 

Az oktatás, egészségügy, gazdaság, közlekedés területén meg fogják szüntetni a központosítást. Az oktatás helyzete külön topicot kapott Magyartól. Itt egy komoly reformot lengetett be. “Többet nem lesz a tanár szitok szó” - mondta.

De szóba került bővebben az egészségügy is. Magyar párhuzamba hozta a közmédiára elköltött, és az egészségügyre el nem költött pénzt. Szerinte a Fidesz-kormánynak az a célja, hogy a magánegészségügybe tereljék a betegeket. Ebben is változást ígért a pártvezető.

 

“Lesz előrelépés az állami egészségügyben” - hangsúlyozta.

Többször előkerült a közpénz elköltésének megváltoztatása. Magyar Péter arról beszélt, hogy hatalomra kerülésük esetén nem egy vízfej, hanem az emberek maguk dönthetik majd el, hogy mire költsék el a közpénzt. Évente 1 milliárd forintot adnának az 5 ezer főnél alacsonyabb lélekszámú településeknek, amit aztán 10 település koncesszióban használhatna fel, a saját döntésük alapján.

 

A beszéd után Magyar még egy szűk órát adott a választói kérdések megválaszolására. Egy kőszegi szimpatizáns egy csokor napraforgót adott át neki. Mint mondta komoly kritikát kapott a jelenlévőktől, hiszen többen tudni vélték, hogy provokálni hozta a csokrot, pedig éppen ellenkezőleg.

A fórum után a Tisza párt elnöke megnézte a Savaria Karnevál jelmezes felvonulását.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?