Nyolc magyar érem a Győrben rendezett a jet-ski Eb-n és junior vb-állomáson

Dömötör Gábor 2025-08-04 08:47:03
Jól mentek a hazai versenyzők. 

Az összes kategóriát és korosztályt figyelembe véve a magyar jet-ski válogatott tagjai négy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szereztek a Győr-Győrzámolyban megrendezett Magyar Nagydíjon. A felnőtt mezőny számára Európa-bajnoki futamként, míg a juniorok számára világbajnoki állomásként számított a hazai rendezésű viadal.

Fotó: Kis Ákos

A Magyar Jet-Ski Szövetség tájékoztatása szerint a felnőttek királykategóriájában, a runabout GP1-ben Kasza György diadalmaskodott. Aranyérmet szerzett még az osztrák Marcus Erlachis, aki magyar licenccel versenyez, és a ski GP4 kategória győztese lett. Jászai Csongor két alkalommal is dobogóra állhatott: aranyérmes lett a ski GP3 kategóriában, míg ski GP2-ben ezüstöt szerzett.

A negyedik magyar aranyat a junior ski GP3.3 kategóriában Kete Leo gyűjtötte be, aki szintén magyar licenccel versenyez, szlovén állampolgárként. A felnőttek mezőnyében az Európa-bajnokságon a ski GP4 kategóriában a kambodzsai Kay Vansiden (magyar licenccel) lett ezüstérmes, míg a junior világbajnoki futamon Bíró Santos Noam is második helyen végzett. A junior ski GP3.3 kategória bronzérmese a szlovák Bohuslav Marvin lett, ő is magyar licenccel indult.

Gerencsér Csaba, a Magyar Jet-Ski Szövetség elnöke így értékelt: “Büszkeséggel tölt el, hogy egy ilyen színvonalas, nemzetközi szinten is jegyzett világversenynek adhattunk otthont Győr-Győrzámolyban. A magyar válogatott ismét bizonyította, hogy van helyünk a legjobbak között, négy arany-, három ezüst- és egy bronzérmünk is azt mutatja, hogy jó úton járunk.”

Fotó: Kis Ákos

“Külön szeretném megköszönni a támogatóknak, kiemelten a Honvédelmi Minisztérium sportért felelős államtitkárságának azt a bizalmat és segítséget, amely nélkül ez a nagyszabású esemény nem valósulhatott volna meg. A jet-ski egy dinamikusan fejlődő sportág Magyarországon is, és évről évre egyre erősebben vagyunk jelen a nemzetközi porondon – most is ezt bizonyítottuk. A szervezés színvonala, a sportolóink teljesítménye és a közönség visszajelzései mind azt mutatják: a magyar jet-ski sportnak komoly jövője van.” - foglalta össze a szakvezető. 

A jet-ski versenyeken két fő kategóriában – álló (ski) és ülő (runabout) géposztályban – rendeznek futamokat. A mostani világversenyen 31 ország közel 150 sportolója vett részt.

Szólj hozzá!

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.