Kikerült az államilag támogatott akadémiák köréből az Illés Labdarúgó Akadémia

Farkas Bazsi 2025-07-30 19:38:00
2 milliárd forinttól esett el a szervezet.

A szombathelyi Illés Béla Labdarúgó Akadémia kikerült az államilag támogatott futballakadémiák köréből, mivel nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak - írja friss cikkében a rangado.24.hu.

A lap értesülései szerint ez egy mai sajtótájékoztatón hangzott el, amin Schmidt Ádám sportállamtitkár, és a korábbi válogatott labdarúgó, a ma már a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet (NSMI) igazgató-helyettese, Szalai Ádám beszélt az utánpótlás helyzetéről. 

Az Illés Akadémia a sportállamtitkárság döntésének következményeképp összességében évente mintegy 2 milliárd forint állami támogatástól esik el.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy az Illés Akadémia szakmai okok miatt került körön kívülre. 

A Rangado cikke szerint a háttérben az az indok húzódhatott meg, hogy az Akadémia sem NB 1-e, sem NB 2-es csapattal nem kötött szerződést, így az utánpótlás játékosoknak jelenleg nincs hova "kimenniük".

A szombathelyi műhely 2020 januárja óta volt kiemelt akadémia, a elmúlt évek központi támogatása az alábbiak szerint folyamatosan csökkent:

2020 - 1 milliárd 690 ezer 525 ezer forint,
2021 - 3 milliárd 777 millió 421 ezer forint,
2022 - 3 milliárd 321 millió 321 forint, 
2023 - 2 milliárd 397 millió 653 ezer forint,
2024 - 1 milliárd 863 millió forint.

Arról már korábban írtnunk, hogy egyes információk szerint nagy esély van arra, hogy Szalai Ádám és Schäfer András veheti át a szombathelyi utánpótlásbázist. Egy múlt heti bejelentés szerint pedig az Akadémiát üzemeltető Illés Sport Alapítvány egyik frissen kinevezett kuratóriumi tagja Schäfer Péter, Schäfer András testvére lett.

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.