Programok a Pünkösdi hosszú hétvégére Győrben és környékén

Dömötör Gábor 2025-06-06 12:38:00
Aki nem akar otthon maradni, annak lesz hova menni és mit csinálni.

Szombaton és vasárnap még kánikulát ígér a meteorológia, hétfőre viszont 10 fokkal enyhül a hőmérséklet az előrejelzés szerint. Ebben a remek időben, aki nem a medenceparti láblógatást választja, hanem valami kultúrát is magához venne az előttünk álló  három napban, annak a következőt ajánljuk, a teljesség igénye nélkül.

A Győri Nemzeti Színházban Immáron harmadik alkalommal kerül megrendezésre a DUNAFESzT, amely minden évben elhozza a Duna menti városokból a legkiválóbb színházi előadásokat és koncerteket. Idén három játszóhelyszínnel készülnek a szervezők, ahol hazai és nemzetközi előadásokat, koncerteket láthatnak, valamint egy szabadtéri színpaddal, ahol ingyenes koncertekkel és fergeteges hangulattal várják az érdeklődőket. 

Fotó: hellogyor.hu

2025. június 6-án, pénteken, 19:00 órai kezdettel, a Nagyszínházban, ‘Az elátkozott család-DUNA FESzT’ című előadást tekintheti meg a nagyérdemű. 2025. június 7-én, szombaton, 15:00 órakor a Kisfaludy Teremben a ‘Sebastian -DUNA FESzT’, 17:00 órakor a Padlásszínházban pedig a ‘Lift -DUNA FESzT’ előadások lesznek láthatóak. Ugyanezen a napon a Nagyszínházban, 18:00 órai kezdettel, az ‘Esthajnal -DUNA FESzT’ című előadással zárul a fesztivál. 

Aki a forróság elől a vízen keresne egy kis menedéket, de közben tartalmasan szórakozna is, annak ajánljuk a ‘Rejtett kincsek nyomában’ névre hallgató kalandos, felfedező sétát, és hajókirándulást. 

“Fedezd fel idegenvezetőnkkel Győr eldugott kincseit – túl a várfalon, ahol a múlt és jelen találkozik! Hangulatos parkok, a Rábca egykori medre, a győri keksz emléke, modern vízparti fejlesztések látványa és történeteik várnak. Majd egy exkluzív hajóra szállunk, és a folyók városát a vízről csodáljuk meg.” - ezekkel a kedvcsináló sorokkal buzdítanak csatlakozásra a szervezők, akik egy extra meglepetésről is gondoskodnak. 

Fotó: hellogyor.hu

A részvételi díj: 8:900,-Ft/fő, ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy a programban való részvételhez, előzetes jegyvásárlás szükséges, amit az alábbi linken, vagy telefonszámon lehet megtenni:
https://www.gyeregyorbe.hu/varosnezo-setaink/aktualis-programunk/seta-es-hajozas-rejtett-kincsek-nyomaban
+36 30 2949174

A modern, velünk élő alternatív popzene két magyar ikonja fuzionál péntek este a Bridge Hallgatói Klubban, BLAHAZOL néven. Aki nem egy sötét barlangban töltötte az elmúlt 15 évet, az könnyen rájött, hogy a két zseniális zenekar a a Blahalouisiana és az Ivan & The Parazol tagjairól van szó, akik egy három állomásos turné keretében hozzák el a házi átkukat az ország szabadtéri klubjaiba. Kezdés: június 6. 18:30. 

Fotó: hellogyor.hu

Aki egy kicsit elhagyná a várost annak sem kell messzebbre menni egy jó programért, mint Pannonhalma, ahol a borvidék pincészetei, a pünkösdi hétvégén is várják a kiránduló borkedvelőket! A pünkösdi hétvégén, 2025. június 6-8. között a borvidék meghatározó termelői nyitott pincékkel, borteraszokkal, kiváló borokkal és finomságokkal várják a borkedvelőket 

Kalandra fel tehát a pünkösdi hosszú hétvégén is, aki pedig még egyéb győri és környékbeli programokat böngészne, az kattintson ide!

Szólj hozzá!

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

A pályaudvaron a 2019-es felújítást követő legnagyobb beruházást hajtják végre.

Kósa Lajos szerint rendben van az ország aranytartaléka

Úgy tűnik ez még nem veszítette el ‘köz’ jellegét.

Mit vigyél babalátogatóba?

Egy új családtag érkezése mindig izgalmas pillanatokat szül.

Pannonia Boost – Egy szombathelyi vállalkozás, ami új lendületet ad a cégeknek

A digitális jelenlét ma már nem csak egy opció – a sikeres vállalkozások egyik alapfeltétele.

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.