Thomas Anders a győri nyár nagy dobása

Dömötör Gábor 2025-06-03 08:40:15
Hivatalos a nyári fesztivál program.

2025-ben az élmény Veled teljes, fesztiválozz Győrben! Ezzel a szlogennel nyitotta meg az előttünk álló három hónap programsorozatát az önkormányzattal karöltve, a város eseményeit szervező Győr Projekt Kft. Kifejezetten izgalmas műsorkínálatot állítottak össze az év legpezsgőbb időszakára, a nyári hónapokra. A korábbi évek hagyományaira építkezve, az elmúlt esztendők már bevált eseményeit átörökítve, olykor újragondolva és kibővítve igyekeztek egy minden generáció számára vonzó, minőségi programkavalkádot összeállítani.

Az évszak egyik, ha nem a legjobban várt eseménye a Nyárnyitó Koncert. Hazai és nemzetközi előadók egyaránt segítették már a győri, nyári programok nyitányának sikerét, idén ismét egy világhírű művész és csapata látogat városunkba: Thomas Anders & The Modern Talking Band a Dunakapu térre hozza el a felejthetetlen slágereket. Tavaly az énekes és zenekara a Modern Talking 40. évfordulója alkalmából az Egyesült Államokban turnézott, június 14-én ezt a szuperprodukciót hallgathatják meg az érdeklődők Győrben.

Nem maradhat el 2025-ben a Szent László Napok sem. Június 27-én és 28-án, a családbarát fesztiválon a szakrális programelemek mellett kézműves foglalkozások, állatsimogató, tematikus játékok, hagyományőrzők bemutatói és lovas színházi előadás segítenek felidézni a Lovagkirály korát és szellemét. A szervezők célul tűzték ki, hogy minél szélesebb körben szerettessék meg rendezvényeiket, így a Szent László Napok már Gyirmóton is hódító útjára indul.

Július a jótékonykodás jegyében telik majd, a Győri Rotary Fröccsnapok a hazai Rotary Klubok összefogásával és immáron a Győr Projekt Kft. szervezésében, július 18-án és 19-én gondoskodik a kellemes hangulatról és támogatja egy nemes ügy sikerét.

Romantikus időutazásra az augusztust ajánlják a programfelelősök, pompázatos menyegzővel, színpompás világával varázsol augusztus 8-án és 9-én a Barokk Esküvő

Augusztus 28-a és 30-a között pedig a Győri Bornapok Magyarország különleges borvidékeinek páratlan nedűit hozza el a résztvevő, kiváló hazai pincészetek segítségével, hogy aztán a zárónapon búcsúztassuk a szezont, meglepetés fellépővel a Nyárzáró Koncerten. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.