A Tottenham nyerte az Európa Ligát

Dömötör Gábor 2025-05-22 09:24:55
Szerencsés góllal, 41 éves átkot tört meg a londoni csapat.

Furcsa döntőt rendeztek tegnap este Bilbaóban, az európai klubfutball második számú kiírásában két olyan csapat lépett pályára, akik a saját bajnokságukban alig menekültek meg a kieséstől. A Premier League 16. és 17. helyén szerénykedő Manchester United és a Tottenham Hotspurs vágott neki a Bajnokok Ligája indulást érő kilencven percnek. 

Az év közben edzőt váltó, szinte az összes negatív rekordot megdöntő Manchester talán a legjobb kezdőjével állt fel, míg a Tottenham több sztárját is nélkülözte, leginkább a középpályán. A nem túl acélos első félidőben inkább a United dominált, de a szezont végigkísérő kapu előtti impotencia ezen a meccsen is jellemző volt a csapatra. A félidő vége előtt pedig jött slusszpoén: egy teljesen sima beadásra Onana kapus rossz szokásához híven tétován a helyén maradt, majd a manchesteri védő, Luke Shaw karjáról, valahogy a kapuba pattant a labda. 

A második félidőben a Tottenham úgy tűnt felfogta, hogy mekkora tétje van az egygólos előnynek, hiszen elképesztő bunkerfocira rendezkedtek be, talán háromszor lépték át a félpályát. Ezzel szemben a Manchester, mint egy kézilabda meccsen, vagy százszor körbeadogatta a 16-os vonalát, de, ahogy a szezon során oly sokszor, most sem tudott mit kezdeni a felállt védelemmel. Jöhettek a beívelések, ám a Spurs kapusa Vicario több bravúrt bemutatva, minden kísérletet hárítani tudott, így a londoniak túlélve a 7 perces ráadást, megnyerték a döntőt. 

A Tottenham gyakran volt vicc tárgya a trófea mentes léte miatt, hiszen Angliában 2008, a nemzetközi porondon pedig 1984 óta nem nyertek semmit, most viszont megtörték az átkot. Érdekes adalék, hogy a sajtó pletykái szerint  ez a győzelem sem menti meg a görög edző Ange Postecoglou pozícióját. A manchesteri oldalon pont úgy zárták ezzel az öngóllal az évet amilyen az egész szezonjuk volt, Amorim mester elmondhatta, hogy ők voltak a jobb csapat, de gól nélkül nem lehet meccseket és trófeákat nyerni. Az este végére is maradt némi szürrealitás, a díjátadón ugyanis elfogytak az aranyérmek, így a Spurs 3 játékosa medál nélkül maradt, de ez nyilván csak egy minimális United drukker kárörömre volt elég.

Szólj hozzá!

Több helyen engedik be a szurkolókat a ma esti ETO meccsre, nem lesz gond a bejutásnál

A rendezők megnyitják az ETO Park Hotel felőli bejáratot is.

Győr ad otthont az Ülőröplabda Európa-bajnokságnak  

A magyar válogatottak számára eddig felemásan alakult a torna.

A KSH szerint tovább fogy a magyar népesség

Évről-évre egyre kevesebben leszünk. 

Több, mint 4 millió forint kárt okozott egy férfi Győrben, aki autókat tört fel 

Kalapáccsal törte be a szélvédőket, összesen 27 alkalommal.

Szombathely az ötödik legbiztonságosabb magyar város

A hévíziek érezhetik leginkább biztonságba magukat, Győr a 16. a listán.

Egy old timer Volkswagen bogárral gurul az Őrségbe Magyar Péter

Zala megy és Vas megye következik az országjárásban.

Milyen legyen a karikagyűrűd?

Te mit gondolsz, hogyan lehetne a legjobban kihangsúlyozni a karikagyűrűd stílusát? Ha valami igazán különlegesre vágysz, a mai karikagyűrűk között számos felületkezelési lehetőség közül választhatsz.

Az otthon fűtési rendszer karbantartása: a biztonságos és hatékony működés kulcsa

Otthonunk kényelme és biztonsága nagymértékben függ attól, hogy a fűtési rendszereink milyen állapotban vannak.

Pótfelvételi kisokos: még nem késő egyetemet választani

Július 30. és augusztus 7. között lehet jelentkezni. 

Az adagoló szivattyú: javítsd vagy cseréld?

Gondoltál már arra, hogy mi történik, ha egy adagoló szivattyú felmondja a szolgálatot? A legtöbb jármű és gép számára az adagoló szivattyú kulcsfontosságú, így meghibásodása nem csupán kényelmetlenséget okoz, hanem akár súlyos károkat is eredményezhet.