Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Dömötör Gábor 2025-05-09 13:29:34
Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Mint ismert Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester februárban levelet írt Pintér Sándor belügyminiszternek a győri közbiztonság kritikussá váló helyzete miatt. Győr első embere akkor arról tájékoztatott, hogy az állami szerepvállalás csökkenése nehéz helyzetbe hozza a vidéki rendőrségeket, ezáltal pedig nem javul, hanem egyre romlik a közbiztonság. 

“Bármennyi pénzt is adunk a győri rendőrkapitányságnak és városrendészetnek a 15 milliárdos állami elvonással terhelt önkormányzati forrásainkból, bármennyire is fejlesztjük a kamerarendszereket, állami beavatkozás nélkül nem lesz rend Győrben.” - írta bejegyzésében Pintér Bence, aki levelében plusz anyagi forrást kért a győri rendőröknek feladataik ellátásához, illetve, hogy a helyzet normalizálásáig vezényeljen akár az ország más, rendőri erőre kevésbé rászoruló pontjaiból is rendőröket Győrbe. 

A polgármester most arról ítr a Facebook-on, hogy a Rendészeti Igazgatási Főosztály a napokban válaszolt a belügyminiszternek címzett levelére, amiből az derül ki, hogy a Belügyminisztérium a rendőrségi statisztikák pozitív alakulása miatt nem tartja indokoltnak a rendőri erő további növelését Győrben, a helyi közbiztonsági problémák megoldására pedig nem tett javaslatot.

A főosztály méltatta, hogy a Győri Rendőrkapitányság 2024-ben kétszer, mind a két városvezetéstől kapott 15-15 millió forint támogatást, a másodiknál a hivatal kikötötte, hogy a pénzt a rendőrség járőrszolgálatra fordítsa, aminek eredményeként 2758 plusz óra jutott járőrözésre. 

Fotó: Vágvölgyi Bálint

“A minisztériumi válaszlevél megjegyzi, hogy Torma Tamás győri rendőrkapitánnyal konstruktív együttműködést folytatunk: ezt meg tudom erősíteni, és ezúton is köszönöm alezredes úr munkáját. Ahogy az is említésre kerül, hogy a városban a helyi állomány mellett a Készenléti Rendőrség is növeli a bevethető egységek számát.” - írta Pintér Bence, aki egyúttal konstatálta, hogy kérdéseire érdemi választ igazából nem kapott. 

Hiába mutatnak jól a rendőrségi statisztikák, a hétköznapi rögvalóság az, hogy Győr egyes területein nem szívesen járkál az ember, gyakoriak az erőszakos bűncselekmények, és hiába a rendőrség kemény munkája a lakosság nem lehet nyugodt. A polgármester egyik kampány vállalása volt a közbiztonság javítása, így nem elégedett meg a belügyminisztérium semmitmondó válaszával és további lépéseket fog tenni az ügyben. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás. 

228 ezer forint Győrben a havi lakbér átlaga

Csúcstartó a budapesti II. kerület, itt 485 ezer forint egy havi albérleti díj.

Már a harmadik bőrt húzta a le a Győr+ a városnak belengetett 700 milliárdos fejlesztési csomagról

Színes-szagos hosszú cikkben elemzik a feltételes jövőt, arról sajnos nem szól a fáma, hogy: miből?!

Munkacsoportot alapított a kormány, hogy méltó módon legyen megünnepelve a kőszegi sikertelen török ostrom 500. évfordulója

Igaz az évforduló majd csak 2032-ben lesz, de a munkacsoport már 2026-ban megkezdi működését.

Extrém ajándékok pároknak

Ha közeleg a párod születésnapja, névnapja, és nem tudod, mivel lepd meg, akkor most hozunk pár ötletet. Ezek nem elcsépelt tippek lesznek, hanem egészen egyediek! A feliratos póló, bögre vagy az unalmas zokni és nyakkendő helyett valami mást mutatunk most be…

Egekben Nemény András népszerűsége

Egy friss felmérés szerint a szombathelyi polgármester 80%-os a támogatottsága.

A hétvégén ismét jön a Derkovits-nap

Már egészségpontja is van a szombathelyi városrésznek.

Balog-Farkas Renáta: Összeférhetetlen Fekete Dávid miniszteri biztosi kinevezése az önkormányzati képviselői mandátumával

Győrszentiván képviselője szerint a fideszes frakcióvezetőnek le kell mondania képviselői megbízásáról.

Hajsza a dúsabb frizuráért: visszanyert önbizalom

Megfigyelte már, hogy a mai rohanó élet milyen hatással van a megjelenésére?

9%-val vezet a Tisza a Fidesz előtt

A Publicus friss felmérése szerint a két nagy párt mellett a Mi Hazánk, és a DK is bejutna a parlamentbe.

20 millió forintot a belvárosra, 82 millió forintot a tanuszoda rendbetételére költhet el Körmend a Versenyképes Járásokból visszakapott pénzből

A polgármester szerint 100 milliót nyertek, az ellenzék szerint 64 millió forintot veszítettek a város költségvetéséből.