Hamarosan a teljes győri járásra kiterjesztik a Győr+ hetilapot

Farkas Bazsi 2025-05-07 11:50:00
Az újságot vissza keresztelik, bezár a Presszó.

Akár már a következő május 17.-18. hétvégén a teljes győri járás megkaphatja a Győr+ hetilap aktuális számát - erősítette meg az Ugytudjuk.hu azon értesüléseit Sárkány Péter, a Győr+ Zrt. ideiglenes vezérigazgatója, mely szerint hamarosan kiterjesztik a győri önkormányzati hetilap terjesztési területét.

Ez közel plusz 30 ezer postaládát jelent, de hogy a plusz nyomdai és terjesztési költségek mennyi pénzbe kerülnek a cégnek, azt a vezető egyelőre nem tudta megmondani. Viszont hangsúlyozta, hogy a május végén esedékes üzleti terv ismertetésnél már a költségek tudatában fogják a teljes tervet előterjeszteni.

Sárkány szerint a Győr+ Zrt. működésének rentabilitását segíti az intézkedés, melynek ötlete már tavaly október-novemberben, Panda Ákos vezetése alatt is felmerült. Így azt cáfolta, hogy a lapot kampány eszközként használná helyben a Fidesz.

Egyébként éppen Panda egyik intézkedése volt, hogy a Győr+ hetilapot Győri Presszóra keresztelék át. Ám most visszakapja régi nevét az újság.

A Győr+ Média Zrt. tavalyi évi beszámolója szerint 2023-ban 472 millió 98 ezer forint árbevétele volt, míg 2022-ben 504 millió 965 ezer forint. A legnagyobbat épp a hetilap árbevétele esett 96 millió 401 ezer forintról 64 millió 444 ezer forintra.

A Zrt. működési támogatásra 2022-ben, és 2023-ban is összesen 146 millió 600 ezer forintot kapott.

Az Opten adatai szerint a jelenleg 43 főt foglalkoztató médiacég 2023-ban mínusz 89 millió 285 ezer forinttal, míg 2022-ben mínusz 12 millió 649 ezer forint mínusszal zárt. 

Épp a legutóbbi győri közgyűlésen okozott csörtét a két politikai oldal között a Győr+, vagyis egészen pontosan az, hogy Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester - aki rendre Fidesz+-nak nevezi az újságot - szerint a médiacég nem csinál mást, mint a helyi Fidesz propagandáját közvetíti.

A további vita azon pattant ki, hogy a polgármester beszámolója szerint a helyi közszolgálati feladatok ellátására alapított szerkesztőség pénzt kér az önkormányzattól közérdekű adatok közlésére. Csakhogy a befolyó összegek egy olyan termék finanszírozására mennek el szerinte, amik részrehajlóan, a Fidesz szája íze szerint mutatják be a közéleti eseményeket. Ráadásul a médium Fekete Dávid (Fidesz-KDNP) kampány eszközeként is funkcionál. 

Címlapon: Fekete Dávid nyilatkozik a Győr+ Médiának.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.