700 millió forint helyet 380 millió forintot kell Szombathelynek kifizetnie a Volánnak

Farkas Bazsi 2025-04-30 18:20:00
Mindezt 8 részletben fizeti ki az önkormányzat.

Hosszú évek óta húzódó ügy zárult le Lázár János építési és közlekedési miniszter januári, szombathelyi látogatásakor. A tárcavezető akkor többek között azt is bejelentette, hogy peren kívül egyezett meg a szombathelyi önkormányzat és a Volán.

Ennek részleteiről az alábbi közleményt küldte meg szerkesztőségünknek a városvezetés:

"A VOLÁNBUSZ Zrt. (jogutódja a MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság) a Szombathely területén 2020-2021. években végzett személyszállítási közszolgáltatás ellentételezéseként 697.564.955 Ft további megfizetésére tartott igényt Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatával szemben peres eljárások keretében.

Lázár János építési és közlekedési miniszter és Nemény András polgármester 2025. január 23. napján történt tárgyalása alapján a felek egyeztetéseket kezdtek a perek egyezséggel történő lezárása érdekében. Lázár János miniszter döntése alapján az Önkormányzat nehéz pénzügyi helyzetére figyelemmel biztosított fizetési engedményeket.  

Városunk érdekeit messzemenőleg szolgáló megállapodás alapján Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata 8 részletben, 384.625.284 Ft összegű ellentételezést fizet meg a MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság javára 2029. január 31. napjáig, míg a MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság 444.129.926 forint összegű követelést nem érvényesít az Önkormányzattal szemben.

A megállapodás hatályba lépéséhez egyedi kormányengedély szükséges."

Az üggyel kapcsolatban telefonon értük el Horváth Soma (Éljen Szombathely!) alpolgármestert.

A politikus hangsúlyozta, hogy ennek az ügynek semmi köze nincsen a korábbi üzemeltető váltáshoz, vagyis a Blagussal kötött szerződéshez. Az ez ügyben indított Volán pert ugyanis már évekkel korábban megnyerte az önkormányzat. 

- A polgármester úrral történt egyeztetések alatt, és a most született megállapodásban a minisztérium figyelembe vette az önkormányzat korábbi álláspontját - húzta alá az alpolgármester. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.