Kósa Roland visszautasította a vádakat, hogy a Polgármesteri Hivatal lassította a fideszes programokat Győrben!

Dömötör Gábor 2025-04-11 10:09:54
Az alpolgármester a sport, a kultúra az egyház - és a civil élet működése kapcsán tartott sajtótájékoztatót. 

Hosszú csörte végére értek a képviselők a legutóbbi közgyűlésen, a frakciók április elején pontot tettek azon vitás kérdésekre, melyek a város effektív működését nagyban befolyásolták. A TSZV tartózkodása mellett átmentek a FIDESZ-KDNP híres győriekről elnevezett programjai, így a sport - és kulturális élet végre mozgásba lendülhet, és az egyházi és civil fronton is elkezdődik a források biztosítása. Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) alpolgármester csütörtökön a Győri Városházán tartott sajtótájékoztatót a témában.

Tiszta vizet a győri pohárba!

Az alpolgármester fontosnak tartotta tisztázni egyből az elején, hogy a sajtóban megjelent néhány állítással szemben, a programok nem a Fidesz, hanem Győr programjai, amik nem hosszú tárgyalások eredményeként jöttek létre, csupán a folyamat volt hosszú. “Lényegében annyi történt, hogy az eddigi polgármesteri és közgyűlési döntések 100 %-ban átkerültek a fideszes többségű bizottságokhoz, és ott fog eldőlni Győr város sport, kulturális - és civil költségvetése.” - tájékoztatott Kósa Roland. 

Az alpolgármester megismételte frakciójának, a legutóbbi közgyűlésen vállalt álláspontját: továbbra sem értenek egyet a kialakult metódussal, de momentán ez az a keretrendszer, amiben dolgozni tudnak, és dolgozniuk kell, egyúttal bátorította a városi sport - és kulturális élet szereplőit, és civil felelőseit, hogy éljenek a lehetőségekkel és pályázzanak. 

A kiemelt sportágakat idén is több, mint 200 millió forinttal támogatják, ami újdonság, hogy bővül a dotált sportágak köre. A sportélet szereplői továbbra is nyújthatnak be igényt a Győrben található kiváló sportlétesítmények használatára, és biztosította, hogy a tavalyi évvel megegyező mértékben és formában támogatják az egészségkárosultak, a diákok és az idősek sportolási lehetőségeit. Summa summárum: a sportéletre nagyjából 580 millió forintot tud fordítani a város, és ezen felül még nagyjából 70-80 milliónyi összeg ami erre célra fordítható az év későbi szakaszában.

A Bálint Mihály Program semmilyen új elemet nem tartalmaz!

A sporttal teljesen megegyező az analógia a kultúra területén is. A kiváló győri pszichoanalitikusról elnevezett program kapcsán is megerősítette, ez nem egy fideszes nóvum, csupán annyi történik itt is, hogy a város kulturális szereplőinek támogatása nem külön tételként jelenik meg a költségvetésben, hanem egy nagy masszából lesz kiutalva a többségi frakció vezette bizottság döntése alapján, és ebben továbbra sincs semmilyen hatásköre a város vezetésének. 

Kósa Roland fontosnak tartotta tisztázni, hogy a sajtóban megjelent, a polgármesteri hivatalt negatív színben feltüntető hírek nem igazak. “Néhány híresztelést szeretnék nagyon határozottan elutasítani, miszerint a hivatal akadályozná, vagy gátolná a programok elindítását, tisztelettel jelezném, hogy a hivatal amint megértette, hogy mit is szeretne a programokkal a többségi frakció, el is kezdte a munkát!” - jelentette ki az alpolgármester. 

Eddig nem tudták, hogy mit takarnak a FIDESZ-KDNP egyes programjai, és bár most sem értenek mindennel egyet, a szavazói felhatalmazás felelőssége a közös munka elvégzésére hívja fel őket. 

A civil - és egyházi élet támogatási rendszere is nagyon hasonló a többihez, azzal az újdonsággal, hogy az egyházi pályázati rendszer visszakerült a város költségvetési hatáskörébe. Ez egy egész évben nyitott pályázati metódus, 80 milliós keretből működik, havonta egyszer lehet pályázni, és ugyanilyen gyakorisággal döntenek a bizottságok a nyertesekről is. 

Zárszóként Kósa Roland transzparens, átlátható, együttműködő munkavégzést ígért, reméli, hogy a város sport, kulturális, egyházi - és civil élete végre mozgásba lendülhet, végezetül megkérte a Győr Plusz munkatársait, hogy szavait kellő értelmezéssel kezeljék, és ne állítsanak olyat, ami nem fedi a valóságot. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.