Unokázós csalókat fogtak el Szombathelyen

ugytudjuk.hu 2025-04-09 08:53:15
22 idős embert vertek át. Volt olyan áldozat, akit több mint 13 millió forinttal vertek át.

A Szombathelyi Járási Ügyészség tájékoztatása szerint csalás sorozat miatt emeltek vádat azzal a férfival és nővel szemben, akik a vád szerint külföldről irányítottak olyan bűnszervezetet, mely különböző összegeket és ékszereket csalt ki időskorú sértettektől.

A vádirat szerint a pár ún. unokázós csalások elkövetése érdekében hierarchikusan felépülő bűnszervezetet hozott létre azért, hogy megélhetésüket bűncselekmények elkövetésével hosszútávon biztosítsák. A bűnszervezet most megvádolt tagjai a bűnös tevékenységet külföldről irányították, innen utasították a bűncselekmények elkövetésében futárként vagy közvetítőként részt vevő, Magyarországon élő rokonaikat és ismerőseiket.

A vádlottak módszere az volt, hogy időskorú, könnyen tévedésbe ejthető személyeket telefonon hívtak fel, melynek során azt állították, hogy hozzátartozójuk autóbalesetet okozott, amivel összefüggésben nagyobb összegű kártérítést kell fizetniük. A beszélgetés során először igyekeztek kideríteni a sértettek közeli családtagjának nemét, majd ettől függően a férfi vagy a nő magát a hívott fél fiának vagy lányának adta ki. Arra is figyeltek, hogy előzetesen felhívják az idős sértettek figyelmét, hogy családtagjuk hangját azért nem fogják a telefonban felismerni, mert hangszálaik, vagy az orruk a balesetben megsérült. A beszélgetés közben a hívó fél a telefont átadta a társának is, aki rendőrként mutatkozott be, és megerősítette a kitalált történetet.

Az elkövetők a „kárrendezés” céljából 1,4 millió és 6 millió forint közötti összegeket kértek a szeretteiért aggódó 22 idős embertől, akik közül öten több mint 13 millió forint értékben adtak át készpénzt, illetve ékszereket a vádlottak által helyszínre küldött futároknak. Az ékszereket a közvetítőként közreműködő elkövetők eladták, majd a bűncselekményből származó összegek nagyobb részét nemzetközi pénzátutalási rendszereken keresztül további, az elkövetésben szintén részt vevő személyek bankszámláira küldték meg külföldre, akik azokat a vádlottaknak adták át.

A vádlottakat nemzetközi együttműködés keretében, elfogatóparancs alapján a külföldi hatóságok elfogták és átadták Magyarországra.

A járási ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetés és közügyek gyakorlásától eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottakkal szemben, akiknek a büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.

Szólj hozzá!

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is.