Előbb akart börtönbe vonulni, ezért újabb bűncselekményt követett el egy férfi Győrben!

ugytudjuk.hu 2025-04-08 09:22:49
Nem volt kedve megvárni a behívót, elintézte magának, hogy hamarabb hűsölhessen.

Az ügyészség arról tájékoztatott, hogy garázdaság miatt vádat emeltek egy 22 éves férfival szemben Győrben, aki azért követte el a bűncselekményt, hogy hamarabb bekerüljön a börtönbe.

A győri férfit 2024 januárjában a bíróság egy korábban elkövetett bűncselekmény miatt pénzbüntetésre ítélte. Mivel a terhelt a büntetést nem fizette meg, azt szabadságvesztésre változtatták át augusztusban. A férfi ezt követően kapott felhívást a büntetés végrehajtási intézettől, hogy novemberben vonuljon be a megye egy másik településén lévő intézménybe.

Miután a vádlott erről tudomást szerzett, úgy döntött, hogy meggyorsítja a bevonulását, és ezért bűncselekményt fog elkövetni.

Ezért november elején Győr belvárosában odalépett két számára teljesen ismeretlen fiatal hölgyhöz, akiket fenyegetni kezdett, leköpte őket, egyikőjüket a combján meg is rúgta, és ököllel arcon ütötte. Ezek után kicsit eltávolodott a helyszíntől és leült egy padra, ahol megvárta a sértettek által értesített rendőröket. A cselekmény következtében a sértettek nem szenvedtek sérülést.

A terhelt végül célját elérte, az ügyészség kezdeményezte letartóztatását, a bíróság pedig el is rendelte a kényszerintézkedést, és a terheltet büntetés-végrehajtási intézetbe szállították. Az ügyészség a letartóztatásban lévő vádlott ellen garázdaság miatt emelt vádat, mely bűncselekmény két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

 

Szólj hozzá!

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.

Már megint szórakozott valaki a 112-vel

Egy szombathelyi férfi azt állította, hogy a testvére belökte a szobába, és nem engedi ki onnan.

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.

Megvált a Győr+ Herkely Ákostól

Többek között a Kósa Roland alpolgármesterrel készített interjú miatt kellett távoznia a műsorvezetőnek.

Elkészül a szombathelyi nyugati elkerülő

Teljes lehet a várost elkerülő útgyűrű.