Kísért a múlt: Mások magánéletébe belemászva dörgölőzött a szombathelyi Fideszhez Horváth Gábor

Farkas Bazsi 2025-04-07 13:13:00
Megdöbbentő Messenger-üzenet váltásokat tett közzé a város korábbi alpolgármestere, Marton Zsolt.

Ahogy arról tegnap beszámoltunk Vámos Zoltán, Vas Vármegyei főispán hivatalosan is bejelentette, hogy immár ő a Fidesz-KDNP Vas 01-es választókerület elnöke. Ez Szombathely és térségét jelenti, itt korábban Hende Csaba töltötte be ezt a pozíciót. Ahogy írtuk róla a gyakorlat szerint a fideszes parlamenti képviselőjelöltek rendre a választókerületi elnökök szoktak lenni, így szinte biztos, hogy Vámos lesz a 2026-os választáson a kormánypártok jelöltje a térségben.

A hírt megosztotta Marton Zsolt, Szombathely 2010 és 2014 közötti Fidesz-KDNP-s alpolgármestere, a következő szöveggel:

“Ma hivatalosan is véget ért a Hende-korszak Szombathelyen. 
Politikai teljesítménye számokban:
- 12 önkormányzati választókerületben 12 vereség, nulla győzelem
- Lenkai Nóra történelmi veresége
- Homlok Zsolt ámokfutása mindkét Haladásnál
- 25 trafik kiosztása 2013-ban
- megszámlálhatatlan mennyiségű kampánypénz elsumákolása
Nem kell aggódni, a lécet nem hagyta magason.”

Ez volt annak az adok-kapoknak a gyújtópontja, ami Marton és Horváth Gábor (Fidesz-KDNP) jelenlegi szombathelyi önkormányzati képviselő között zajlott le. 

Horváth és Marton is tagjai voltak a 2010 és ‘14 városvezetésnek. Marton mint alpolgármester, Horváth pedig mint a Jobbik által, a Városfejlesztési Bizottságba delegált tag.

A beszélgetésből kiderült, hogy:

Horváth mások magánéletébe belemászva próbált meg jó pontokat szerezni Martonnál. Az alábbi üzenet tanúsága szerint arról terjesztett híreket, hogy ki kivel létesített szexuális kapcsolatot. Legalábbis a “kezelget” kifejezésből mi erre következtettük.

2014-ben október 12-én tartották az önkormányzati választásokat. A komment váltásokban talált másik két korábbi messenger üzenet szerint Horvát már ekkor próbálkozott az indulással. 

Júniusban Hendéhez próbált meg csatornát találni.

Szeptemberben pedig - minden adatkezelési szabályzatra fittyet hányva - fideszes címlistát próbált meg elkérni.


Érdemes egyébként még egyszer rápillantani a júniusi üzenetére, amelyben azt írja, hogy mindenképpen indulni akar, de nem függetlenként, egy civil szervezetet “összeránt” a célra.

Mindez éppen attól a Horváth Gábortól visszás, aki legutóbb - az egyébként valós civil tevékenységet folytató - Éljen Szombathely! Egyesületről így írt annak kapcsán, hogy a jelenlegi városvezetők mindannyian kiléptek korábbi pártjaikból.

“Az "Éljen Szombathely!" fedőnevű álcivil szervezet már 2014-től kínálta magát a baloldali pártok választási szórólapjain. A 2024-es önkormányzati választásokon eltűntek a pártlogók.”

Horváth Gábor eközben mélyen hallgatott arról, hogy 2011 májusától ő volt a szombathelyi Jobbik városi elnöke. Majd alig másfél hónap után nem csak visszahívták, de ki is zárták a Jobbikból. Fidesz-közeli kapcsolatokkal vádolták. Horváth akkor azzal védekezett, ő csupán egy párt irodát szeretett volna, és ehhez kezdett egyeztetéseket az akkori fideszes városvezetéssel.

A most napvilágra került üzenetek azonban végül mégiscsak azt mutatják, hogy a Horváth kizárásának okai megalapozottak voltak. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.