Hivatalos: Vámos Zoltánra cserélték Hende Csabát

Farkas Bazsi 2025-04-06 20:17:00
A Vas Vármegyei főispán lett a Vas 01-es választókerület elnöke.

"Meló van!💪
Köszönöm a bizalmat, Elnök Úr!" - röviden ennyit posztolt Vámos Zoltán, Vas Vármegyei főispán, annak kapcsán, hogy immár hivatalosan is ő a Vas 01-es választókerület elnöke.

Fotó: Vámos Zoltán Facebook

Az Ugytudjuk.hu már korábban írt róla, hogy keresik Hende Csaba utódját. Sőt Illés Károly a Fidesz városi elnöke legutóbb nem cáfolta, hogy a jelöltek keresése folyik.

A korábbi gyakorlat szerint a Fidesz-KDNP egyéni országgyűlési képviselőjelöltjei kivétel nélkül a választókerületi elnökökből került ki, így a mai bejelentés szerint várhatóan Vámos lesz az, akit Szombathelyen és környékén jelöltnek állítanak a 2026-os választáson. 

Frissítés

Eddig egyetlen politikus, Czeglédy Csaba jelezte - ő viszont már tavaly szeptemberben -, hogy el fog indulni képviselőjelöltnek a Vas 01-es körzetben. 

Czeglédy ugyan nem párttag, de korábban is élvezte már a DK támogatását. Eddig már több jelöltet is bejelentett a Demokratikus Koalíció, de Czeglédy egyelőre nem volt köztük. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

5 ezer 550 forintra nőhet az egynapos autópálya matrica 2026-ban

A 10 napos országos matrica 7 ezer forintra dárgulhat.

A DK kedvezményes tojás-és tésztavásárt indít országszerte

20 darab tojás 780 forintba fog kerülni náluk.

Hogyan találhatsz párra online társkeresés során?

Sokan tapasztalták már, milyen különleges érzés, amikor az interneten találják meg a másik felüket.

De vajon kit fenyegetett meg Orbán Viktor Kötcsén?

Mi lesz feljegyezve, és ki rendezi el azt, amit a kormányfő nem felejt?

A DK (is) országjárásra indul

Mind a 106 választókerületben ott lesznek. Előbb vagy utóbb.

Perl Zoltán az év kosárlabdázója, Forray Gábor az év edzője

A Falco játékosa, és a Körmend korábbi edzője szakmai elismerésben részesült.

Bekebelezi a 4iG a Rábát

25 milliárd forintért a Rába 74%-át vásárolja meg a Zrt.

Éremeső Győrben, Kolozsvári Lili duplázott a kajak-kenu vb-n

Fiatal tehetségek és parasportolók is történelmet írtak a maratoni versenyen.

Tervezett áramszünet várható Győrben

Hálózat karbantartás lesz két utcában.