500 millió forintra pályázhatnak a települések a győri Versenyképes Járások Program első körében

Dömötör Gábor 2025-04-07 11:13:36
A Győri járás 30 polgármestere vett részt az erről szóló egyeztetésen.

Az Ugytudjuk.hu-n korábban megírtuk, hogy Győr az idei évtől nettó befizetője lesz a magyar költségvetésnek, ami közel 15 milliárdos kormányzati elvonást jelent. A 12 milliárdnyi szolidaritási adó mellett, a Versenyképes Járások Program 2 milliárd 400 millió forintos einstandja a legnagyobb tétel. Azonban míg a szolidaritási adó kapcsán csak elképzeléseink lehetnek, hogy az elvont pénz hova és milyen célra vándorol, addig a Győri járást is érintő megszorítást a településvezetők igyekeznek a javukra fordítani. 

Brainstorming a Győri Városházán 

2025. március 26-án találkozót szerveztek a Győri járás polgármestereinek a Városháza Dísztermében, az eseményen 30 polgármester és szakértők vettek részt.

“A nehézségek ellenére a programból, ami lényegében egy elvonás, megpróbáljuk kihozni a maximumot. Ezt az irányt erősíti a Győrújbaráttal megvalósított közös beruházás is, amely jól mutatja, hogy a járási településvezetők együttműködő, partneri hozzáállással dolgoznak a közös célokért.” - írta az esemény kapcsán Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester. 

A Győri Járás esetében a rendelkezésre álló keret első körben 500 millió forint lesz, ennek az összegnek a kétszeresére kell pályázatot benyújtani a felhívásban megszabott április 9-i határidőre, amelyekből a több körös elbírálási folyamat után a minisztérium jelöli ki a támogatandó projekteket.

Az nyilvánvaló, hogy egy ilyen sok települést magába foglaló program koordinálása önmagában is kihívás. Németh Balázs agglomerációért felelős polgármesteri megbízott, az elmúlt hónapok tárgyalásait összegezve, 8 olyan, részletesen kidolgozott, pályázatra benyújtható projektet hozott a találkozóra, melyek az igényfelmérés során a települések polgármesterei körében a legmagasabb támogatottságot élvezték.

Víziközmű-fejlesztés előkészítéséhez szükséges tervek elkészítése

Településüzemeltetési fejlesztések, például nehézgépek vásárlása

Biológiai szúnyoggyérítés

Járási közbiztonság fejlesztése

Közösségi közlekedés infrastruktúrájának fejlesztése

Járási egészségügyi és szociális hálózat fejlesztése

Járási kerékpározható hálózat fejlesztése

Közvilágítás fejlesztése

Dr. Tóth Péter, kabinetvezető a közösségi közlekedési infrastruktúra fejlesztési lehetőségeiről beszélt, Pollreisz Balázs (MSZP), polgármesteri biztos pedig az egészségügyi és szociális csomag részleteit ismertette a résztvevőkkel. Délután tematikus csoportokban folytattunk eszmecserét a felmerülő kérdésekről, ahol lehetőség nyílt az egyéni ötletek prezentálására és a bemutatott projekteket végül rangsorolták is a járás településeinek képviselői.” - zárta gondolatait a polgármester, és biztosított arról, hogy folytatják a kemény munkát, hogy határidőre minden konszenzuson alapuló pályázat benyújtásra kerülhessen.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket.