Szintet lépett a fideszes gyűlölet-kommandó

Dömötör Gábor 2025-04-02 10:40:00
Aki nincs velük, az ellenük van.

Kora tavasz van, nyílik a természet, de még fideszes mércével is sok mostanában az ezópusi metafora. A poloska, kullancs, zebra triója hetek óta dominálja a közbeszédet, egy rossz vicc is kezdődhetne így, de sajnos ez maga a valóság. A kormánypárt ugyan zéró toleranciát hirdetett a gyűlöletbeszéd ellen, az őket támogató egybites prolikommandó viszont úgy tűnik erről nem értesült. 

Bicskát nyitogatnak a Tisza-pultok

Magyar Péter (Tisztelet és Szabadság Párt) kétségkívül Orbán Viktor (Fidesz-KDNP) miniszterelnök első számú kihívójává avanzsált az elmúlt évben, és - hogy maradjunk a költői eszközöknél - pártja, a Tisza, éppen országjáró turnén folydogál. Viszont ahol a ‘tiszások’ kikötnek, lépten-nyomon erőszakos fellépések kísérik a követikkel történő találkozásokat. A gúnyos, bántó megjegyzésekre valószínűleg fel voltak készülve, de múlt héten néhány komoly abúzus érte az ellenzékben gondolkodókat. 

Azt az Ugytudjuk.hu is megírta, hogy Magyar Péter körmendi megállójáról bilincsben vittek el a rendőrök egy renitens fideszest, de az ország több pontján sikerült habzó szájú kormányhívekbe botlani. 

Napok óta megy nagyot a közösségi médiában, egy ideges Fidesz-rajongó, Csincsa Sándor dühöngése, aki nehezen dolgozta fel a közterületen, engedéllyel működő, konzultációt kitöltő Tisza-aktivisták jelenlétét. Az égszínkék pulóveres, napszemüveges, roppant ideges úr, többször is nemi aktust ajánl a tiszásoknak ilyen-olyan formában, érdekes freudi elszólások ezek, egy a Pride-ot valószínűleg zsigerből elutasító embertől. Az már csak hab a tortán, hogy ez a kedves szavazó büszkén pózol közös fotón a kisebbik koalíciós párt első emberével, Semjén Zsolttal (Fidesz-KDNP), reméljük egy fotó nem jelent azonnali értékközösséget.

Egy fokkal sajnos erőszakosabb a dunaegyházi fideszes polgármester-jelölt Kovács Roland, aki a kocsmából érkezve az ott magára szedett stílusban őrjöng a tiszás aktivistával, némi poloskázással és hazaárulózással fűszerezve, hogy sikeresen felmondja a jobbos házi feladat minden fontos tételmondatát. Tanárai keble dagadhat a büszkeségtől. 

Nesze neked háborús propaganda!

Nehéz szavakat találni arra az emberre, aki minden összefüggést nélkülöző verbális és fizikális támadásában magyar leventékről, háborúról és leginkább hazaárulókról üvöltözik, a ‘tiszásokra’ pedig hóhért kér. Többször is ütő mozdulatot tesz, a teljes fellépése fenyegető és félelemkeltő, mindezt közterületen teszi gyerekek szeme láttára, de úgy tűnik ettől nem kell megvédeni őket. Ezt a jobb sorsra érdemes urat is csak a propagandától kellett volna, de a videó tanúsága szerint ez a hajó már elment. 

Ki vállalja a társadalmi felelősséget?

Félelmetes, szomorú és egyben nagyon nyomasztó ez a mostani közhangulat és állapot, főleg annak fényében, hogy az érdemi kampány még el sem kezdődött. A másfél évtizedes fideszes polarizáció tökéletesre sikerült. A Habony-recept működik, a Bayer-kurzus szorgos diákjai öntik a szájukból a szennyet, a szorgalmas íródeákok mint Menczer Tamás, Kubatov Gábor pedig úgy tűnik, hogy összetoborozták a wannabe percembereket a végső nagy ütközetre. Ellenszerük egy van csak: érték alapon felülemelkedni rajtuk és emelt fővel építeni valami újat, ami nem elválaszt, hanem összeköt.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.

Délután kettőkor, a Bécsi kapu téren tartja szombaton győri programját Magyar Péter

Meleg ital és sütemény is várja a résztvevőket a november 15-i találkozón.

Hasplasztika: az álomalak elérésének útja

Hogy éreznéd magad, ha a hasad feszessé, formássá válhatna, optimális módon hozzájárulva az önbizalmad növekedéséhez?

A Sinsay nyitása is csúszik Körmenden

Továbbra sincsen használatbavételi engedélye a Rákóczi úti üzletsornak.

„A győrieknek joguk van tudni, mire ment el a pénzük” - írta Pintér Bence

Miközben a város uszodákat és könyvtárakat zárt be a válság idején, a fideszes politikusok milliós rezsitámogatásokat kaptak – állítja a polgármester. 

Újra ültették az Arrabona előtti fákat Győrben

Négy kun-szilfa ad majd árnyékot az arra sétálóknak. 

Hogyan őrizzük meg szivarjaink frissességét és zamatát?

A szivarok élvezetéhez nem csupán az ízlés szükséges, hanem a megfelelő tárolás tudománya is.

Pénteken indul a 24. Győri Könyvszalon, az ország egyik legnagyobb vidéki könyves eseménye

„Olvasni nagyon fontos, mert minden téren hozzátesz az életünkhöz” - Pintér Bence.