Rendeződik a szombathelyi Tinódi utca 38 lakásos társasházának sorsa

Farkas Bazsi 2025-02-25 07:46:57
Új tulajdonoshoz került, így hamarosan lakókkal lehet teli az épület.

Még 2019-ben írtunk a szombathelyi Tinódi Lantos Sebestyén utcában található 38 lakásos társasházról. A beruházó a 2014-ben alapított, zalaegerszegi címre bejegyzett cég, az Almosa Real Estate Kft., melynek egyszemélyi tulajdonosa a cégpapírok szerint egy Szaud-Arábia-i állampolgár, Almosa Abdulaziz Hamad, rijádi lakos.

Az épület aztán hiába épült meg közel 80% készültségben, évekig váratott sorsára. Ám úgy tűnik, hogy egy szombathelyi befektető fantáziát, és nem mellesleg üzletet látott az ingatlanban. 

Szokásos kutyasétáltatási köröm alkalmával a Pláza körül bevillant egy fél évvel korábban megkapott e-mail, amiben erről az ingatlanról kaptam vételi ajánlatot. Megmondom őszintén olyan képtelen árat küldtek, hogy akkor végig sem olvastam - ezt már Gerencsér István, az új tulajdonos cég ügyvezetője mesélte az Ugytudjuk.hu-nal. 

Az történt hogy a jó kis Jimmy (Gerencsér James Brown) kutyám odarángatott a házhoz és olyan dolgokat vettem észre ami szokatlan egy átlagos beruházáshoz képest. Gondolok az üvegezett teraszokra, klíma előkészítésre, aluminium bejárati ajtókra, szélfogókra, belső rozsdamentes üveg korlátra, mélygarázsra és még sorolhatnám. Így gurult a gondolat tovább, jó helyen van az épület, bevásárlóközpontok, iskola, óvoda, templom, rendelő, gyógyszertár kőhajításra van. Előkerestem a régi e-mailt.

Megállapodtam az eladóval és megvásároltam az ingatlant így teljesen megismertem az épület műszaki tartalmát. Pár fő dolog:

  • 15 cm szigetelés,
  • természetesen 3 rétegű üveges ablakok,
  • teraszajtók,
  • lift,
  • 2 db Viessmann kondenzációs kazán, (a kazánok Mercedes-e)
  • további kellemes meglepetés, hogy minden lakás kulcsra kész,
  • fürdőszobák kompletten csempézve,
  • járólapozva,
  • Villeroy & Boch beépített keretes Wc- mosdó,  
  • Ravak kád,
  • Grohe csapokkal.
  • Konyhák szekrény közötti része csempézve,
  • villamos és elszívóval felszerelve,
  • minden helyiség redőnnyel ellátott,
  • I.osztályú szalagparketta, ajtók és
  • készre festett.

Itt jön a fő kérdés miért állt eddig a ház így, amikor használatbavételi engedéllyel rendelkezik? A beruházó és a kivitelező között egy pénzügyi feloldhatatlan ellentét keletkezett, amiben egyik fél sem engedett. Természetesen az ingatlan per, -tehermentes és mi a tapasztalatunkat hozzáadva kiemelkedő műszaki tartalmú jelenlegi áraknál kedvezőbb árral adunk önálló helyrajzszámú társasházi lakásokat. Ezen kívül minden lakás LG inverteres fűtő- hűtő klímával lesz átadva és a társasházra felszerelésre kerül 10 KW napelem, ami a közös költséget szinte nullára csökkenti. 

A lakók gépkocsijainak elhelyezése a mélygarázsban és kerítéssel elektromos kapuval zárt térkövezett parkolóval oldjuk meg.

Kimondottan jót tesz az ember egészségének a kutyasétáltatás - zárta szavait az üzletember.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A hétfői közgyűlésen sem vesz részt a győri Fidesz–KDNP 

A frakció szerint a jelenlegi költségvetési tervezet nem biztosít elég forrást a városi létesítmények működtetésére.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Íme a legjobb programok erre a hétvégére Győrben

Mollywood, Rammstein Tribute, farsang, hangfürdő, és egy tüntetés.