Szombathelyi lakópark: az arabok már a Tinódi utcában vannak

Kupi Györgyi 2019-10-10 17:48:00
Egy arab cég épít társasházat Szombathely egyik kis utcájába. A probléma csak az, hogy nem stimmel az építési engedély. A Fidesz polgármesterjelöltje viszont pont az építkezés előtt készült képpel kampányolt.

Szombathely egyik belváros közeli kis utcájában, ahol eddig körülbelül húsz ház volt, most egy 38 lakásos társasház épül, ami az utca lakosainak a számát minimum megtriplázza, és az egyirányú, szűk utca forgalomterhelését is jelentősen megnöveli.

Az építkezést látva felmerült a kérdés, ki engedélyezte ezt, akkor, amikor Szombathelyen közbeszéd tárgya a lakóparkok zsúfoltsága, és az ebből adódó szomszédsági, közlekedési problémák.

Úgy tűnik, senki nem engedélyezte, információink szerint ide egy 17 lakásos épületre kért engedélyt az építtető. Arról, hogy valójában 38 lakás épül, arról a forgalmazással megbízott cég honlapja tanúskodik, de projekt saját honlapján is ez az adat szerepel.

(Megkerestük a forgalmazót, ő úgy tudja, a papírokkal minden rendben.) 

A beruházó a 2014-ben alapított, zalaegerszegi címre bejegyzett cég, az Almosa Real Estate Kft., melynek egyszemélyi tulajdonosa a cégpapírok szerint egy Szaud-Arábia-i állampolgár, Almosa Abdulaziz Hamad., rijádi lakos.

Megkerestük a cég ügyvezetőjét, Fazekas Ágnest, aki a szaúdi tulajdonos kézbesítési megbízottjához irányított minket. Őt egyelőre nem értük el telefonon.

Az utca egyébként kampánytéma is volt, a kertvárosi választókerület eléggé elhanyagolt utcái, járdái közül épp ezt szemelte ki illusztrációnak dr. Balázsy Péter, a Fidesz polgármesterjelöltje augusztus 2-ai Facebook posztjában, amelyben a megváltozott közlekedési viszonyok felülvizsgálatát és utcafelújítást ígért a környékre.

Arról nem szólt, hogy az ide épülő társasház a szűk, egyirányú utca forgalomterhelésére milyen hatással lesz. A poszthoz feltett fotója pont az építkezés előtt készült.

Még pikánsabbá teszi a történetet, hogy Balázsy programjában az is szerepel, hogy "Szigorítjuk a lakóparkok építésének szabályait, hogy elegendő parkolóhely és zöldfelület nélküli tömbök ne épülhessenek."

Szólj hozzá!

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.