Vendégszobák kiadásával bővül a szombathelyi Weöres Sándor Színház tevékenységi köre

Farkas Bazsi 2025-02-20 09:44:00
Egy kormányzati finanszírozási változás miatt több mint 100 millió forinttal kell növelnie az önkormányzatnak az intézmény támogatását.

A jövő heti városi közgyűlésen módosítják a szombathelyi Weöres Sándor Színház alapító okiratát és több tevékenységi kört is felvesznek.

Ahogy arról ugyanis már korábban beszámoltunk a színházban átalakították a korábban az épületben található étterem konyhájának helyet adó helyiséget. Itt három vendégszobát alakítottak ki.

A 2023 szeptemberben a közgyűlés elé vitt előterjesztés szerint, az éttermet nem lehetett a megváltozott fogyasztói szokások mellett gazdaságosan üzemeltetni, ezért döntöttek úgy, hogy egy kisebb egységet alakítanak ki.

A színház akkori számításai szerint havonta 750 ezer forintot költöttek el vendégművészek szállására a Haramia Fogadóban. Az átalakítás költségeivel összevetve az átalakítás költségei 3 év alatt térülnek meg. A Krúdy Klub pedig ezzel visszakerülne a színház üzemeltetésébe, így annak kiadásából is befolyna némi pénz.

A szobák elkészültek, azok üzemeltetéséhez azonban szükséges a színház tevékenységi köreinek bővítése az alapító okiratban a következők szerint:

-    5510 – Szállodai szolgáltatás
-    5520 – Üdülési célú és egyéb rövid távú szálláshelyszolgáltatás
-    5590 – Egyéb szálláshely-szolgáltatás

Többek között ez is a jövő csütörtöki közgyűlés egyik témája lesz.

Nagyobb falatnak ígérkezik azonban Szombathely költségvetése. Arról már írtunk, hogy a városak 3 milliárd 800 millió forintot kell befizetnie a közös kasszába szolidaritási adóként, ami komoly terhet ró a településre.

Emellett olyan plusz terhekkel is számolni kell, mint például, hogy megváltozik a közös üzemeltetésben lévő kulturális intézmények, így a színház finanszírozása is.

Eddig ugyanis az állam nagyobb részt vett ki a költségekből, most azonban csakis annyi pénzt hajlandó a színház üzemeltetésére fordítani a kormány, amennyit a szombathelyi önkormányzat. Ez azt jelenti, hogy a tavalyi 626 millió 221 ezer forintos támogatást 747 millió 794 ezer forintra kellett emelkedik. 

Az önkormányzati támogatás pedig tavalyi 252 millió 324 ezer forint helyett 373 millió 897 ezer forintra nő.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.