Újra bíróság elé álltak a vádlottak a lukácsházi Holdfény-ligetben történt halálos baleset miatt

Farkas Bazsi 2025-02-18 14:29:45
Egy helybenhagyó és egy egy enyhítő ítélet született.

A Szombathelyi Törvényszék tájékoztatása szerint, a Törvényszék mint másodfokú bíróság nyilvános ülésen megváltoztatta a Kőszegi Járásbíróság halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt indult ügyben hozott ítéletét.

A Kőszegi Járásbíróság mindkét vádlott bűnösségét megállapította foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségében, az I. rendű vádlottat 1 év 8 hónap szabadságvesztésre, valamint 3 év kalandpark üzemeltetési tevékenységet magában foglaló foglalkozástól eltiltásra, a II. rendű vádlottat 1 év 10 hónap szabadságvesztésre és 3 év megfelelőségértékelési tevékenységet - ideértve a megfelelőségértékelési vizsgálatot, a megfelelőségértékelési tanúsítást és a megfelelőségértékelési ellenőrzést is - magában foglaló foglalkozástól eltiltásra ítélte. A szabadságvesztés büntetéseket fogházban kell végrehajtani.

Az ügyész hosszabb tartamú szabadságvesztés-büntetések, valamint eltiltások érdekében, a vádlottak és védőik pedig felmentésért, továbbá a II. rendű vádlott és védője az ítélet hatályon kívül helyezéséért, illetve a büntetés enyhítésért jelentett be fellebbezést.

A tényállás lényege szerint 2020 októberében egy osztálykiránduláson lévő gimnázium tanulói közül többen egy Vas vármegyei kalandparkban lévő akadálypályán másztak, illetve a magasban kialakított pihenőn várakoztak, miközben a kalandparkot üzemeltető, valamint a megfelelőségi tanúsítványt kiállító vádlottak foglalkozási szabályszegése miatt egy fa kidőlése folytán balesetet szenvedtek. Az egyik kiskorú sértett a baleset következtében olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette, a másik diák maradandó fogyatékosságot eredményező sérülést, míg a harmadik tanuló nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérüléseket szenvedett.

A másodfokú bíróság az I. rendű vádlottal szemben kiszabott végrehajtandó szabadságvesztés mértékét megalapozottnak találta, enyhítésre nem látott lehetőséget azzal, hogy megállapította, hogy a szabadságvesztés fele részének kitöltését követően bocsátható feltételes szabadságra.

A II. rendű vádlottal szemben kiszabott szabadságvesztés tartamát 1 év 4 hónapra enyhítette és a végrehajtását 3 évi próbaidőre felfüggesztette. A II. r vádlottat 3.000.000 forint pénzbüntetésre is ítélte.

A járásbíróság által megállapított tényállást a másodfokú bíróság megalapozottnak találta, okszerűen vont következtetést a vádlottak bűnösségére. Helyesen vont következtetést az elsőfokú bíróság arra, hogy a vádlottak a rájuk irányadó foglalkozási szabályokat megszegték, amellyel okozati összefüggésben következett be a tragikus kimenetelű baleset. Ugyanakkor a foglakozási szabályszegés súlyára, az ítélet belső arányosságára tekintettel látott lehetőséget a II. rendű vádlottal szemben kiszabott szabadságvesztés enyhítésére és a II. rendű vádlott idős korára figyelemmel a fogház végrehajtásának próbaidőre történő felfüggesztésére. 

Szólj hozzá!

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.