Azt beszélik Győrben, hogy Fűke Géza politikusnak áll

Dömötör Gábor 2025-02-18 07:13:33
Sorra osztják meg a győri FIDESZ-KDNP tagjai, dr. Fekete Dávid frakcióvezető Orbán Viktor miniszterelnökkel készült közös, szombati fotóját, mint a sikeres jövő nullakilométer-kövét. A kép sokak fantáziáját beindította.

Mint azt korábban megírtuk, Orbán Viktor sűrű szombatja hurráoptimista hangulatba hozta a jobboldali politikusokat. Hogy mit jelent pontosan a „második menet” azt nem osztották meg a nagyérdeművel, pedig kíváncsiak lennénk, mert az első menet eredménye egy működésképtelenné tett vármegyeszékhely lett.

Sokatmondó a fideszes frakción belüli mozgolódás is, Fekete Dávid, Kara Ákos (FIDESZ-KDNP) országgyűlési képviselőt váltja Győr, 02. számú választókerületének élén, és parlamenti képviselőjelölt lesz a 2026-os választásokon. Pletykaszinten terjed a városban, hogy Simon Róbert Balázs (FIDESZ-KDNP) 01. számú körzetében is változás várható, de azt is beszélik, hogy a kívülről nagyon egységes jobboldali frakció személyi vitáktól terhelt.

Az elmúlt hetek szóbeszéde Fűke Gézát is szájára vette, egy állítólagos közvéleménykutatás kapcsán, ahol arról kérdezték az embereket, hogy mások mellett szívesen látnák-e a Győri Filharmonikus Zenekar igazgatóját politikai szerepvállalóként. Ennek kapcsán telefonon hívtuk fel a direktort, aki minden zenekedvelőt megnyugtatott:

„Nincsenek politikai ambícióim, a művészeti munkára kívánok koncentrálni. Az állítólagos pletykáról hallottam, de nem tudok vele mit kezdeni, engem senki sem keresett meg semmilyen politikai szereppel kapcsolatban!”

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához.

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.