Átadta a szlovén hatóság az elszökött csöngei állatszaporítót

ugytudjuk.hu 2025-02-14 11:34:26
Nemzetközi együttműködés eredményeként a celldömölki rendőrök őrizetbe vették azt az osztrák nőt, aki külföldre menekült a felelősségre vonás elől.

Ahogy arról korábban hírt adott róla a rendőrség, 2024 novemberében az állatvédők méltatlan és veszélyes körülmények közül mentettek állatokat a Vas Vármegyei Kormányhivatal felkérésére a rendőrök segítségével. A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek összefogásának köszönhetően november 13-án rengeteg kutyát és egyéb állatot szabadítottak ki több Vas, valamint egy Győr-Moson-Sopron vármegyei ingatlanról, ahol nem voltak megfelelőek az elhelyezési körülmények. Az állatokat a rendőrök lefoglalták, az állatvédők pedig biztonságos helyre szállították őket. A Celldömölki Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított állatkínzás miatt, majd az osztrák tulajdonossal szemben európai és nemzetközi elfogatóparancsot adott ki.

A Nemzeti Nyomozó Iroda célkörözési nyomozói a beszerzett adatok alapján megállapították, hogy a keresett nő előbb Ausztriába, majd onnan Szlovéniába menekült. A hatóságok a nőt 2024 decemberében Szlovéniában elfogták és őrizetbe vették.

Az elkövetőt február 13-án a szlovén hatóság a Nemzeti Bűnügyi Együttműködési Központ segítségével átadta a celldömölki egyenruhásoknak.

A rendőrök az osztrák nőt előállították a Celldömölki Rendőrkapitányságra, kihallgatták, őrizetbe vették, és kezdeményezték a letartóztatását - adta közzé a police.hu.

Szólj hozzá!

Fekete Dávid kvázi egyenlőségjelet tett a migráció és a terrorizmus közé

Szerinte egyértelműen bebizonyosodott, hogy a két fogalom között szoros összefüggés van.

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város. 

Az aradi vértanúkra emlékeznek Szombathelyen

Lesz ünnepi műsor, megemlékezés, koszorúzás, és forgalomkorlátozás. 

Hivatalos a DK 106 jelöltje - Czeglédy Csaba is indul a Vas01 körzetben

Régi motorosok, új arcok egyaránt vannak a fedélzeten. 

Digitális képalkotással mérik fel az önkormányzati átvételre váró sárvári Nádasdy-vár állapotát

Tavaly június óta dolgozik rajta Sárvár, hogy a tulajdonába kerüljön az épület.

Katonai, védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesítenek Zalaegerszegen

A 3 milliárd 700 millió forintos beruházáshoz 560 millió forintot csap hozzá az állam.

Ciprusi ellenféllel teljes a Falco EK csoportja

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar bajnoki ezüstérmes a spanyol Zaragozával és a dán Bakken Bearsszel is összecsap.