Felesleges volt kifizetni a Haladás VSE 55 millió forintos NAV-tartozását?

Farkas Bazsi 2025-02-11 08:28:00
Továbbra sincs fizetés a klubban, 5. hónapja várják a bérüket az alkalmazottak.

Megmenekült a Haladás, a szurkolók fizették ki a klub tartozását - nagyjából nem volt olyan szerkesztőség, amelyik ne közölt volna ezzel a címmel hírt január elején. Közadakozásból gyűlt ugyanis össze az az 55 millió forint, amivel kifizették a Haladás VSE december végéig felhalmozott adótartozását.

Az akkori kommunikáció szerint a NAV tartozás fennállása két dolgot akadályozott meg. Egyrészt gátat szabott az NB III-as labdarúgó versenyengedély átadásának a frissen alapított önkormányzati cég, a Haladás 1919 Labdarúgó Kft. felé. Másrészt pedig akadálya volt olyan szakági szövetségi pénzek lehívásának, ami lélegzethez engedte volna az egyesületet.

Az első megtörtén, a második egyelőre elmaradt.

Tegnap volt február 10. amikor is ismét fizetést kellett volna kapnia annak a közel 70 alkalmazottnak, akik a HVSE-ben annak ellenére látták el munkájukat, hogy hónapok óta nem kapták meg bérüket.

Január 13-án nyilatkozta azt Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő, a Haladás ügyeinek polgármesteri megbízottja, hogy jövő héten megkaphatják bérüket a Haladás VSE alkalmazottai.

Az egyesület elkezdte lehívni a szakszövetségek támogatásait, ebből fizethetnek ki egyhavi bért - mondta ezt akkor. 

Ám egyelőre ebből semmi sem valósult meg, a dolgozók immár 5. hónapja várják, hogy megkapjanak valamit az elmaradt fizetésükből.
Most úgy néz ki, hogy felesleges volt összegyűjteni azt az 55 millió forintot, amivel annak a klubvezetésnek a tartozását fizették ki, amelyik már régen elhagyta a Haladás VSE kötelékét. Ugyanis sem Homlok Zsolt korábbi egyesületi elnök, sem Szántó Erzsébet elnökségi tag és klubmenedzser nincsen már a HVSE környékén. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.