Osztrák befektetőkkel is színesítenék Győr gazdaságát

ugytudjuk.hu 2025-02-06 13:21:58
A Pintér Bence polgármester úgy látja, hogy az önkormányzati bérlakások ügyében sokat tudna tanulni a város a bécsi és más osztrák példákból.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum), Győr polgármestere fogadta Astrid Harz asszonyt, Ausztria magyarországi nagykövetét és Iván György tiszteletbeli konzult, a Höldmayr Hungária Logistics Kft. ügyvezető igazgatóját. A találkozón a felek egyaránt fontosnak tartották, hogy olyan együttműködést alakítsanak ki, ami elősegíti Győr gazdaságának színesítését. Emellett szó esett testvérvárosi kapcsolat létesítéséről, bérlakások kérdéséről és a jövőbeni együttműködési lehetőségekről Ausztria és Győr városa között.

Astrid Harz-ot 2024 augusztusában nevezték ki Ausztria magyarországi nagykövetének. A találkozón kiemelte, nagyon fontosnak tartotta, hogy minél rövidebb időn belül egyeztető látogatásra érkezzen Győrbe.  Pintér Bence polgármester hangsúlyozta, Győrnek sok fontos közös ügye van Ausztriával. A térségből sok az ausztriai munkavállaló, élénkek a gazdasági kapcsolatok. Kiemelte, a gazdaság területén egyértelműen szükség van az ütemváltásra azért hogy, ne csak egyetlen iparág legyen a meghatározó a városban. Emellett szeretnének nyitni a szolgáltatások irányába és közös programokkal, rendezvényekkel fűznék szorosabbá a kulturális kapcsolatokat.

Pintér Bence elmondta, várhatóan egy-két hónapon belül elkészül a város gazdasági programja, amit majd a közgyűlésnek el kell fogadnia. Két fontos területen biztosan megoldást kell találni. Az egyik az infrastruktúra és a lakhatás kérdése, a másik a munkaerő megtartása. A polgármester úgy látja, hogy az önkormányzati bérlakások ügyében sokat tudna tanulni a város a bécsi és más osztrák példákból.

Astrid Harz szerint a legfontosabb a hosszú távú gazdasági együttműködési stratégia kidolgozása, és az elkészítő munkálatokba érdemes bevonni a vállaltokat. Felajánlotta, hogy az elkészült stratégia alapján közvetíteni fog a város és azok között az osztrák cégek között, akik szívesen vennének részt az együttműködésben. Hangsúlyozta, az osztrák társaságok szívesen fektetnek be, de ennek alapfeltétele, hogy legyenek meg a jól átlátható stabil alapok.

Iván György hozzátette, a Kereskedelmi- és Iparkamarával közösen létrehozható olyan gazdasági fórum, amelyen a város nagyobb vállalatai tudnának egymással kommunikálni. A lakhatási problémák kezelése Iván György szerint is fontos, megoldandó probléma a munkaerő-megtartás szempontjából is. Nagykövet asszony ehhez hozzáfűzte, a bécsi modell átvételét nem javasolja. Ugyan azt még az Egyesült Államokban is jó példának tartják, de szinte senki nem követi, mert rendkívül költséges a megvalósítása. Felvetették, hogy ezen a területen is létre lehetne hozni egy osztrák-magyar munkacsoportot, akik megvizsgálnának a már működő városi rendszereket. Ezekből Győr átvehetné a pozitívumokat, a hibáiból pedig tanulhatna.

Ezt követően a testvérvárosok kérdésére tértek rá. Astrid Harz nagykövet asszony sajnálatát fejezte ki, hogy Győr ugyan néhány kilométerre fekszik az osztrák határtól, de egyetlen osztrák várossal sincs testvérvárosi kapcsolata. Pintér Bence szerint is ez egy súlyos hiányosság. Keresik a kapcsolatot azokkal a városokkal, amelyekkel Győr testvérvárosi kapcsolatot tudna létesíteni. Nagykövet asszony ebben is felajánlotta a segítségét.

Szólj hozzá!

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.