Ámokfutót fogtak Győrben

ugytudjuk.hu 2025-02-04 12:25:31
Menekülése közben a sofőr az ablakon egy kisebb csomagot dobott ki.

Győrben, a Széchenyi híd és a Szövetség utca kereszteződésében gyors tempóban közlekedett egy Opel február 2-án 15 óra körül. Amikor a rendőrök követni kezdték, még nagyobb sebességre kapcsolva Vámosszabadi felé vette az irányt. Több közlekedési szabályt megszegett – így áthajtott a záróvonalon, szabálytalanul előzött, elmulasztotta az irányjelzést – és lakóházak közé, illetve azok udvarára hajtott be, amely során gyermekek és felnőttek életét is veszélyeztette.  

A Készenléti Rendőrség munkatársai időközben erősítést kértek, így további – vármegyei – rendőri egységek is bekapcsolódtak az ámokfutó megállításába. Menekülése közben a sofőr az ablakon egy kisebb csomagot dobott ki, majd a Szitásdomb és a Medve utca kereszteződésében egy vízelvezető árokba hajtott, ahol aztán a rendőrök elfogták. Mint később kiderült, az autóból kidobott zacskó kábítószergyanús növényi törmeléket rejtett. A gépjármű átvizsgálása során feltehetően bűncselekmény elkövetéséhez használatos szerszámokra és eszközökre bukkantak a járőrök.

Az egyenruhások megállapították, hogy a sofőr engedély nélkül, kábítószer hatása alatt vezette a kocsit. A személyautót korábban kivonták a forgalomból, érvényes műszaki engedéllyel, kötelező felelősségbiztosítással nem rendelkezett.

Miután a 48 éves győri férfit előállították a helyi rendőrkapitányságra, a drogteszt pozitív eredményt mutatott nála. A nyomozók kábítószer birtoklása vétség miatt hallgatták ki gyanúsítottként.

Forrás: police.hu

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.