Pintér Bence: A város legnagyobb cégeiből kiseprűzte a felügyelőinket a Fidesz

ugytudjuk.hu 2025-02-03 18:16:00
A győri polgármester szerint a kormánypárti politikusok újabb megállapodást rúgtak fel.

A győri Fidesz és frakcióvezetője, Fekete Dávid felrúgta a legfontosabb megállapodásunkat: a város legnagyobb cégeiből, a Győr-Szolból és a GyHG-ból eltávolították a felügyelőinket, a Győr-Szol cégeiben ülőket pedig új fideszes káderekre cserélték - fakadt ki a Facebookon Pintér Bence (TSZ-LMP-Momentum) győr polgármestere.

A város első embere így folytatja: Tavaly abban állapodtunk meg a többséget birtokló frakcióval, hogy a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület beleláthat minden olyan városi cég működésébe, amely a győriek pénzét költi. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy megállapodtunk: az önkormányzat által közvetlenül vagy közvetve finanszírozott cégek felügyelőbizottságában vagy igazgatóságában egy helyet egy általunk delegált ember foglalhat el.

Erre azért is volt szükség, mert a szeptemberi bosszú-SZMSZ elfogadásakor a Fidesz magához vonta a városi vállalatok fölötti teljes ellenőrzést. A tulajdonosi jogkörök jelentős részét a Fekete Dávid által vezetett Városstratégiai Bizottság gyakorolja.

De a januári közgyűlésen a Fidesz-frakció közgyűlési döntéssel eltávolította a város legnagyobb cégeinek, a Győr-Szol-nak és a GyHG-nak a felügyelőbizottságaiból a polgármester delegáltjait, őket a Borkai-csapat és az Álcivilek Győrért embereivel pótolták. Eközben megemelték a felügyelőbizottsági tagságért járó tiszteletdíjat, ami ellen vétójogommal éltem.

Egy héttel később, csütörtök reggel kilenckor pedig összehívatták a Győr-Szol igazgatóságát, hogy a legnagyobb önkormányzati cég vállalatainál is kizárólag fideszes tagokkal feltöltött felügyelőbizottságokat állítsanak fel.

Bezárnák az ajtót, az ablakot és elhúznák a függönyt az Ipari Park Kft-nél, a GyőrPlusz Zrt.-nél, az Arrabona Depo-nál és a Vaskakas Várbástya Kft-nél is, hogy minél kevésbé láthassunk bele a győri cégek működésébe.

Nem csodálom a sietséget:
- továbbra sincs magyarázat a Győr Projekt 300 milliós rejtélyes adósságára; - a város cégei több száz milliós veszteségekkel üzemelnek;
- mindeközben fideszes kinevezettek luxusköltéseit finanszírozza az önkormányzat: a Győr+ például havonta 705 ezer forintért bérel luxusautót Panda Ákos vezérigazgatónak.

Mindezek ellenére a város a cégeinek gazdasági beszámolói csont nélkül átmennek nemcsak a felügyelőbizottságokon, de a szintén fideszes többségű tulajdonosi jogköröket gyakorló bizottságokon is.

A felügyelőbizottsági helyek a Fidesznek kifizetőhelyek, nem véletlenül szavazták meg a bizottsági tagok 350 százalékos fizetésemelését a januári közgyűlésen a tiltakozásunk és a nem szavazataink ellenére.

A Tiszta Szívvel a Városért frakció azért akar felügyelőbizottsági pozíciókat birtokolni, hogy kiderítsük, hová lett a győriek pénze. Ki akarjuk deríteni, hogy hol is bérelnek még önkormányzati cégek luxusautókat, miért és hogyan keletkeznek rejtélyes adósságok.
A függönyt most megpróbálhatják elhúzni, de a szemem nem tudják becsukni, a számat nem tudják befogni. Továbbra is figyelünk és a körmére nézünk az önkormányzati cégeknek - zárt ezzel a polgármester.

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.