A Győr+ vezérigazgatója is luxusautóval furikázik a város pénzén

ugytudjuk.hu 2025-01-29 17:19:00
Panda Ákos havi bruttó 705 ezer forintért béreltet magának egy fehér Audi A6-ost.

A Győr+ Média Zrt. a Győr-Szol városüzemeltető funkciójú zártkörű részvénytársaság leányvállalata, lényegében a helyi közmédia: tévé, rádió, nyomtatott hetilap és online újság is egyben. Panda Ákos 2024. szeptember 1-jén, Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester június 9-ei választási győzelme és október 1-jei hivatalba lépése között vette át a Győr+ vezérigazgatói székét. Kinevezéséről a Győr-Szol igazgatótanácsa döntött, melyben csak olyanok ültek akkor, akiket a fideszes közgyűlési többség delegált. A Győr-Szol igazgatótanácsának tagjait a fideszes többségű győri közgyűlés jelöli, a Győr-Szol tulajdonosi jogköreit pedig a szintén fideszes többségű Városstratégiai Bizottság gyakorolja.

Panda Ákos korábban Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) polgármesteri kampányában vitézkedett: a Győri Civilek Körének Egyesülete elnökeként ő adta ki a Dézsi ellen induló politikusokat lejárató plakátokat

Nemrég, miután Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) alpolgármester a Fidesz városházi frakcióirodáján talált rá Panda Ákosra és interjút kért tőle, a vezérigazgató közleményt adott ki “Pintér Bence és alpolgármestere zaklatja a Győr+ Média dolgozóit” címmel. 

A mai napon olvasónk fotóiból kiderült: Panda egy fehér Audi A6-ossal furikázik a városban.

Utánanéztünk az autónak, melyet meg is találtunk a Győr+ Média Zrt. honlapjára feltöltött gépjármű-listán.

Fotó: Ugytudjuk.hu

A fehér Audi A6-os nem a vezérigazgató tulajdonában áll: azt a Győr+ bérli közpénzen, havi bruttó 705 ezer forintért.

Két éve a Győr+ egyik korábbi vezérigazgatója, ifj. Knézy Jenő számára is bérelt autót a cég, ő sem panaszkodhatott, de igényei közel sem értek fel Panda Ákoséhoz. Knézynek havi bruttó 450 ezer forintért bérelt a Győr+ egy Skoda Kodiaqot

Az ügyben kerestük Panda Ákost, aki azt közölte, hogy az általunk emailben elküldött kérdésekre nem fog válaszolni, azok ugyanis nem közérdekű adatokra vonatkoznak. Ami pedig nem közérdekű-adatigénylés, annak megválaszolására ő nem kötelezhető, így ebben a témában nem fog nyilatkozni.

Az ügyvezetőtől egyébként azt kérdeztük meg, hogy a fotókon szereplő autót ki használja? Egyedül az ügyvezető jár vele, vagy esetleg más céges alkalmazottak is? Arra is kíváncsiak voltunk, hogy az autó a használata milyen feltételekhez kötött? Szükséges-e a használatához előre egyeztetett kiküldetési rendelvény, és hogy kell-e menetlevelet vezetni?

Ezek azok a kérdések, amik Panda szerint nem közérdekűek.

Fotó: Ugytudjuk.hu

Megkérdeztük Győr polgármesterét, Pintér Bencét is, hogy mit gondol a történtekről. 

"Panda Ákosnak le kell mondania! Nem szolgálja a győrieket, mert fideszes pártlapként működteti az önkormányzati médiát, de elvárja, hogy minden győri fizesse az urizálását, a luxusautójának a bérletét. Ha a Győr+-t továbbra is pártlapként kívánja működtetni, akkor működjenek tovább Fidesz+ néven, a Fidesz pénzéből. Ráadásul amíg mi alpolgármester úrral és a hivatal dolgozóival a költségvetés összeállításakor intézményi támogatásokon egyensúlyozunk, hogy ki tudjuk gazdálkodni a Fidesz-kormány 15 milliárdos elvonásait, addig a Fidesz és embereik úgy szórják a város pénzét, mintha nem lenne holnap." - válaszolta a polgármester.

Fotó: Ugytudjuk.hu

Az ügyben kerestük Fekete Dávidot (Fidesz-KDNP), a győri cégek tulajdonosi jogait gyakorló Városstratégiai bizottság elnökét, ő későbbre ígért választ.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Éremeső Győrben, Kolozsvári Lili duplázott a kajak-kenu vb-n

Fiatal tehetségek és parasportolók is történelmet írtak a maratoni versenyen.

Tervezett áramszünet várható Győrben

Hálózat karbantartás lesz két utcában.

Citromsárga riasztást adtak ki Vas vármegyére

Délután és este zivatarok jöhetnek.

A bírók vehetik birtokba a bezárt győri börtönt

Akár azokban a cellákban is dolgozhatnak ahova régen ők juttatták az elítélteket. 

Porsche, airsoft, krémes, lecsó, oprea és death metal

Program program hátán a hétvégén Győr környékén.

Szólt a magyar himnusz a kajak-kenu vb-n Győrben

A nyitónapon erősen indított a magyar kontingens.

A mesterséges intelligencia fontosságáról egyeztetett a Soproni Egyetemmel Palkovics László

A fenntarthatóság és az erdőgazdálkodás állt a program középpontjában.

154 ezer forinttal károsították meg az áldozatukat a telefonos csalók, néhány napja Győrben

Banki alkalmazottnak adták ki magukat. Hiába fogott gyanút a sértett, már késő volt. 

Jubileumi tűzoltó találkozó lesz szeptember 20-án, Kőszegen 

Tizedik alkalommal gyűlnek össze a térségbeli lánglovagok.

Semmi extra, csak néhány dugó az M1-esen térségünkben

Bábolnánál sávzár és leterelés, Lébénynél munkavégzés és 8 km torlódás.

Csatornafelújítási munkák kezdődtek a Nagysándor József utcában, Győrben 

Ideiglenes forgalmi változásokra kell számítani, várhatóan 5 hétig tart a kellemetlenség. 

Miért kötelező a kétfaktoros azonosítás 2025-ben?

Egyre kevésbé vagyunk biztonságban az online térben. 

Borsi Róbert: "Más tollával ékeskedik a polgármester!”

Hallgattassék meg a másik fél is óvoda felújítás ügyben. 

Több, mint fél millió forint értékű szerszámot nyúltak le az alkalmi tolvajok Tokorcs közelében 

A celldömölki nyomozók pár napon belül visszaadták a sértettnek a telephelyéről elvitt műszaki eszközöket.

Nyáron sem állt meg a munka: megszépültek a győri óvodák

Az önkormányzat prioritásként kezeli a saját fenntartású intézmények folyamatos karbantartását.