Lippai Norbert a Markusovszky Kórház új főigazgatója

ugytudjuk.hu 2025-01-23 15:18:00
Január 15-től tölti be a tisztséget.

Új főigazgató, Dr. Lippai Norbert irányítja a Vas Vármegyei Markusovszky Egyetemi Oktatókórházat 2025. január 15-től - áll a kórház szerkesztőségünknek eljutatott közleményében.

Dr. Pintér Sándor belügyminiszter megbízólevelét Dr. Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át az új intézményvezetőnek. Az eseményen jelen volt Vámos Zoltán főispán, Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke és Dr. Nemény András Szombathely MJV polgármestere is.

Dr. Takács Péter államtitkár köszöntő beszédének elején az elmúlt évtizedekben végzett munkájukért köszönetet mondott Prof. Dr. Nagy Lajos és Dr. Stánitz Éva főigazgatóknak. Kiemelte, hogy egy kórház vezetése komplex tudást igényel, ezért a Belügyminisztérium új kiválasztási rendszert vezetett be a tavalyi évben, aminek keretében a pályázati úton jelentkező főigazgató-jelölteket többlépcsős folyamatban választották ki.

Az ünnepségen résztvevőket Dr. Szondi Zita, az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgató-helyettese is köszöntötte. Elmondta, hogy az utóbbi években személyesen is meggyőződött arról, hogy a szombathelyi kórház szakemberei és menedzsmentje kiváló munkát végeznek, aminek köszönhetően a vármegyei kórház ma már az egész nyugat-dunántúli régióban vezető szerepet tölt be.

Az új főigazgatót a vas vármegyei polgárok nevében Dr. Hende Csaba, az országgyűlés alelnöke, a térség országgyűlési képviselője köszöntötte. Mint elmondta, az elmúlt évtizedekben közel 60 milliárd forint fejlesztési forrás érkezett a kórházba. Kiemelte, hogy a Markusovszky kórház az itt élők számára nem csak egy intézmény, hanem egy ÉRTÉK, köszönhetően az elmúlt közel száz év legendás igazgatói és orvosai munkásságának. A nagy elődök hagyatékának ápolásához és továbbfejlesztéséhez jó munkát kívánt az új főigazgatónak.

Dr. Lippai Norbert főigazgató székfoglaló beszédében - megköszönve a belé vetett bizalmat - elmondta, kiemelt célja, hogy a vármegyei intézmény maradéktalanul megfeleljen az elvárásoknak, így a magas színvonalú ellátási portfólió és a folyamatos humánerőforrás-utánpótlás biztosítására is jelentős hangsúlyt fektet. A betegutak hatékony és rendszerszintű menedzselése segítheti az ellátási útvonalak egyszerűsítését, ezáltal növelhető a betegbizalom is, hiszen mindenki megkapja az állapotának megfelelő ellátást.

Ehhez elengedhetetlen a szakma, a lakosság, a társadalmi és közéleti szereplők szoros együttműködése. Ezen célok elérése érdekében kíván a Kórház vezetője lenni, a mindennapi munkában mindig szem előtt tartva a Hippokratészi esküből származó sort, mely hitvallása is egyben:

„Salus aegroti, suprema lex esto” – azaz „a beteg üdve a legfőbb törvény”!

Dr. Lippai Norbert 1997-ben szerzett orvosi diplomát Debrecenben, majd patológiából és citopatológiából tett szakvizsgát. Orvosként első munkahelye a Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet volt. Korábban a JászNagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet majd a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház főigazgatói tisztségét töltötte be. 2025. január 15-től a Vas Vármegyei Markusovszky Egyetemi Oktatókórház főigazgatója.

 

Szólj hozzá!

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.