A Kultúrbrigád szerint a Győr Projekt kft. nem volt nyitott arra, hogy bármely időpontban játszhassák az Őrült Nők Ketrecét az Audi Arénában

Farkas Bazsi 2025-01-23 21:30:51
Válaszolt a társulat az önkormányzati létesítménykezelő közleményére.

Tegnap adta közzé a Kultúrbrigád társulat, hogy bár szerették volna Győrben az Audi Arénában játszani az Őrült Nők Ketrece című elődásukat, ez végül a csarnokot üzemeltető Győr Projekt Kft. elzárkózása miatt nem valósulhatott meg. Vagyis egyszerűen kitiltották őket Győrből.

Kerestük az önkormányzati céget, ahonnan végül egy közleményt kaptunk. Ebben többek között azt írják:

"(...)a Kultúrbrigád által kért időpontra - melyet a győri búcsúelőadás napjára jelöltek meg - éppen azért nem tudtuk biztosítani egyik kiemelt helyszínünket, az Audi Arénát, mert a 2025-ös esztendő vonatkozásában számos sport- és kulturális rendezvénynek szolgál minőségi otthonául a komplexum. Ezen rendezvények a tervezés folyamatában voltak a megkeresés időpontjában. Magam az év végén vettem át a Győr Projekt Kft. vezetését, és felelős ügyvezetőként nem szerettem volna úgy nagy, vendégprodukciókkal leszerződni, melyek bemutatkozásukkal esetleg a városi nagy rendezvények, fesztiválok, koncertek lebonyolításába ütköznének."

A színtársulat erre az alábbi közleménnyel válaszolt:

"Tisztelt Szombati-Serfőző Eszter,
mivel tavaly óta az önök válaszát várjuk az előre befoglalt előadás opcionális időpontjával kapcsolatban, ezért nem mi szakítottuk meg a „kölcsönös tiszteleten” alapuló tárgyalást, hanem önök. Azt is tudja, hiszen jeleztük, hogy nem szeretnénk az ön által megjelölt helyszínen játszani a produkciót, ugyanis egyrészt a hely alkalmatlan a produkció lebonyolítására, másrészt ön nem egy olyan hatalmi entitás, amely egy városban kijelöli, hogy melyik produkció hol játszhat, hanem egy önkormányzati cég vezetője, aki a felmerülő kérdésekre választ ad, a közösség nevében, a város érdekeit szem előtt tartva. Milyen érdeke fűződik a városnak ahhoz, hogy Az Őrült Nők Ketrce az Audi Arénában ne legyen látható?

Állításával ellentétben ön kapott közvetlen megkeresést, még tegnap is zajlott kommunikáció, de ezzel a szöveggel ellentétben önök sem szóban, sem írásban nem voltak nyitottak arra, hogy bármely időpontban játszhassuk ezt az előadást az Audi Arénában. Érdekes, hogy Debrecenben, Veszprémben és Szegeden sikerült a kölcsönös tiszteletet egész odáig elvinni, hogy kommunikáltak arról, hogy az előfoglalt időpontok esetleg változnak-e vagy sem, és kitűzni a rendezvény időpontját. Ekképpen azon fordulata, miszerint „ezen rendezvények a tervezés folyamatában voltak a megkeresés időpontjában” csupán azt bizonyítja, hogy önök erről felénk nem kommunikáltak, cáfolva ezzel azt, hogy a megbeszélés az önök részéről a „kölcsönös tiszteleten” alapult. Új időpontot adni a mai napig nem voltak hajlandók. Most sem.

A Kultúrbrigád és Az Őrült Nők Ketrece csapata"

Címlapfotó:kulturbrigad.hu

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.