Pintér Bence: Fekete Dávid a polgármesteri hivatal munkatársait becsmérli

ugytudjuk.hu 2025-01-20 13:45:00
A győri polgármester szerint ha a Fidesz-KDNP frakciójának vezetője komolyan venné a munkáját, akkor eszébe sem jutna ilyeneket mondani.

Január 16-án jelentette be Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester, és Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) alpolgármester, hogy elkészült a város 2025-ös költségvetése. 

A költségvetést tervezetet egyébként - talán már nem is meglepetésre - egy kisebb politikai cirkusz lengte körül. A Fidesz-KDNP helyi frakciója ugyanis a december 20. közgyűlésen azt kezdte el fújni, hogy nincs még kész a város költségvetése, ez pedig szerintük alkalmatlanságról tanúskodik. Azt a tényt egyébként sikerült nekik elhallgatni, hogy az ország 2025-ös költségvetése még csak aznap látott napvilágot. A város pénzügyei pedig nagyban függnek az állami pénzügyi tervtől.

Most Pintér polgármester egy posztban adott részletes tájékoztatást a költségvetésről. 

"Kinek a feladata megtervezni és benyújtani Győr költségvetését?

A költségvetés megtervezése törvény szerint a jegyző vezetésével a polgármesteri hivatal feladata, a kész rendelet-tervezetet pedig a polgármester köteles benyújtani a közgyűlésnek február 15-ig. Az önkormányzati képviselőknek a törvényi szabályok és az önkormányzati SZMSZ szerint a költségvetés tervezési szakaszában nincs szerepük. Mi azonban az együttműködés és a jóhiszeműség jegyében, amint elkészültünk a szerintünk lehető legjobb költségvetési koncepcióval, január 16-ára tárgyalni hívtuk a többségi Fidesz-frakciót, de ők erre sajnos nem voltak nyitottak. A költségvetési tervet azért átadtuk, így biztosítjuk nekik a szükséges időt a javaslatunk átnézésére.

Miért január közepére készült el a költségvetési terv?

A győri költségvetés tervezésének oroszlánrésze kizárólag az állami költségvetés elfogadását követően kezdődhet meg, ez a korábbi évek nyári dátumaitól eltérően tavaly december 20-ára esett. Az ugyanezen a napon tartott győri közgyűlésen a város kész költségvetési tervének követelése a Fidesz-frakció részéről abszurd volt és álságos.

Mit tartalmaz a költségvetési terv, van-e benne hiány?

Az elkészített költségvetési tervünk az idei évi 15 milliárdos állami elvonás ellenére - mely 4 milliárddal több, mint a tavalyi sarc - egyensúlyban van, nincs benne hiány. Ellenben tartalmazza a megígért kulturális, szociális, oktatás-nevelési terület dolgozóinak és a hivatal munkatársainak béremelését.

Mi az önkormányzati képviselők szerepe?

A képviselő-testület feladata, hogy a közgyűlésen megvitassa és elfogadja a költségvetést. Előzetesen írásban és az ülésen szóban is tehetnek módosító javaslatokat a város költségvetési tervéhez. Ahhoz, hogy a képviselői munkához minden feltételt biztosítsunk, a költségvetési terv elkészültekor azonnal, már január közepén bevontuk a Fidesz-frakciót az egyeztetési folyamatba: január 16-ára költségvetési tárgyalásra hívtuk a fideszes bizottsági elnököket, azonban sem Fekete Dávid, sem Laczkovits-Takács Tímea nem jött el - csak Antal Imre futott be. Miután tájékoztattam a győrieket a Fidesz ignoráns magatartásáról, Fekete Dávid a következőkkel magyarázta azt: azért nem tárgyalnak velünk, mert kizártuk őket a tárgyalásból, ezért inkább saját költségvetést készítenek a hivatal bevonása nélkül.

Szakmailag megkérdőjelezhető munkát végeztek-e a hivatal dolgozói?

A polgármesteri hivatal és a munkatársak becsmérlését Fekete Dávid frakcióvezető részéről vissza kell utasítanom. A hivatal dolgozói nem elefántcsonttoronyban élnek, csak nem látnak ki a munkából. Ha Fekete frakcióvezető úr komolyan venné a munkáját, amiért a - saját magának megemelt - bérét kapja és például bejárna költségvetési tárgyalásra, akkor eszébe sem jutna ilyeneket mondani.
Én ezúton is szeretném megköszönni a hivatal munkatársainak, jegyző asszonynak és kifejezetten a Gazdálkodási Főosztálynak a költségvetés tervezésekor elvégzett kiváló szakmai munkát. Nem volt egyszerű menet, minden forintot az élére kellett állítanunk a kormányzati elvonások és a győri Fidesz pénzszórása miatt."

Szólj hozzá!

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.