A győri decemberi közgyűlés legfontosabb témája: a Facebook

Farkas Bazsi 2025-01-15 09:14:44
A kormánypárti képviselők olyan szívesen veszik elő a Zuckerberg-galaxist, mint kispap a Bibliát.

Bár már az ünnepek ott kopogtattak az ajtón a december 20. győri közgyűlésen mégsem volt áhítattal teli a hangulat. Ahogy arról beszámoltunk, egy technikai jellegű előterjesztésként került a testület elé, az a 3 milliárd 500 millió forintos folyószámla hitelkeret, amit azért jegyzett korábban is az önkormányzat, hogy az esetleges győztes pályázatok, előre fizetendő önerejére legyen fedezet. 

A közel 1 órás vitát hozó napirendi pontnál komolyan elszabadultak az indulatok. Dézsi még a széksértést is súrolta, ám végül a testület a szavazásnál úgy döntött, hogy a cselekmény nem valósult meg.

De talán nem is ez volt az ülés legérdekesebb szegmense. Hanem véleményünk szerint az, hogy komoly hivatkozási alap lett a Facebook, vagyis az, hogy ki mit osztott meg, posztolt ki, írt meg a közösségi oldalán.

A jegyzőkönyv szerint összesen 13 alkalommal került szóba egyes képviselők, illetve leginkább Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester Facebook-oldala.

A sort Borkai Zsolt (Borkaival Közösen a Jövőnkért) önkormányzati képviselő kezdte: Ugyanazt játssza a Polgármester Úr, mint
az előző polgármester, Facebook-huszárként tevékenykedik, egymásnak üzengetnek. 

Aztán Borsi Róbert (Fidesz-KDNP) képviselő folytatta:
Idéz a Polgármester Úr Facebook oldalán megjelent írásból: ,,Az elmúlt hónapokban a FIDESZ-es képviselők azzal vannak elfoglalva, hogy minél több pénzét költsék el a városnak. Úgy szórják a pénzt, mintha nem volna holnap." 

Dézsi ráült a Facebook-vonatra. Igaz a jegyzőkönyv csupán ennyit tartalmaz:

Személyes megjegyzéseket tesz Dr. Dézsi Csaba András képviselő úr facebook posztokról, hazugságokról.

Egy kicsit Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum) alpolgármester is emlegette a közösségi oldalt:

Ellentmondásra hívja fel a figyelmet egy Facebook poszttal kapcsolatban. Emlékei szerint Antal Imre képviselő úr arról írt, hogy a pénzköltésről a bizottság dönt, nem a polgármester. 

Fodor Roland (Civilek Győrért) képviselő próbált is megálljt parancsolni: Megjegyzi, hogy mindkét politikai oldalnak abba kell hagynia a
Facebookon való tájékozódást és politizálást.

Borkai korábbi kijelentését sértőnek találta Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester reagált is rá:

(...)szeretne visszareagálni egy korábbi kijelentésére, miszerint visszautasítja a „Facebook-huszár" kifejezést.

A Facebook-úgy néz ki tud örömforrás is lenni, Antal Imre (Fidesz-KDNP) képviselő szavai erre engednek következtetnni:

Örül, hogy a Polgármester Úr már évek óta kiemelt érdeklődéssel figyeli a kommentjeit a Facebook-on, amiket a megnyilvánulásaihoz ír.

A nagy Facebookozásnak, Fűzy András (Fidesz-KDNP) képviselő is próbált véget vetni: 
(...) már minden másról esett szó, mint Facebook és ki és hova és mit posztol, kamerarendszer stb.

Aztán a Face, hiteles hírforrásként is beköszönt:

Facebookon is megjelent több híradás mindenféle megállapodásról - zárta ezzel Antal Imre a nagy Facebook-sztorit.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.