A Rábába ugorva próbált meg menekülni egy körözött férfi Győrben

ugytudjuk.hu 2025-01-09 08:37:04
Nem tudta megúszni az elfogást.

A Győri Járási Ügyészség vádiratának tényállása szerint a 26 éves férfival szemben tavaly nyáron elfogatóparancs került kibocsátásra, mivel a vele szemben jogerősen kiszabott szabadságvesztés büntetését nem kezdte meg.

Mivel a bujkáló férfi tudott arról, hogy a hatóságok keresik, egy ismerősét bízta meg azzal, hogy autóval egy Győr környéki településről egy győri bevásárlóközponthoz szállítsa. Utazásuk során azonban Győrben meg kellett állniuk a Rába hídjának felújítása miatt egy útkorlátozásnál. Ebben a forgalmi helyzetben próbálták a rendőrjárőrök a férfit – egy bűnügyi információ alapján - intézkedés alá vonni. A férfit szállító autó előtt egy, a piros forgalmi jelzésnél egy civil autó várakozott, a jármű bal oldalát és hátulját pedig a rendőrök biztosították.

Ekkor a járműben utazó férfi elővett egy szúró eszközt és azt a sofőr oldalának szorítva édesanyja életére esküdözött, hogy ha nem indul el, megszúrja. A sértett a fenyegetéstől tartva az időközben előtte meginduló forgalomban elhajtott a rendőrök elől, majd az autót mintegy 40 méter távolság után lefullasztotta.

Ekkor a férfi kiszállt az autóból és futva folytatta a menekülést a Rába hídjának irányába, ahol a híd közepéről a folyóba ugrott és úszva menekült tovább.

A terheltet végül a folyó kissé feljebbi szakaszán sikerült a rendőröknek elfogniuk.

Az ügyészség a visszaesőnek minősülő férfit aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértésével vádolta meg, mely bűncselekmény büntetési tétele egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.