A meghívó szerint Hende Csaba is beszéddel üdvözölte volna az MCC szombathelyi épületének felújítását, a parlamenti képviselő azonban nem jelent meg

Farkas Bazsi 2025-01-08 17:44:00
Illés Károly, és Puskás Tivadar azonban megjelent a rendezvényen. Előbbi miatt, fel is állították a gyerekeket, hogy ő le tudjon ülni.

Elindul a Mathias Corvinus Collegium szombathelyi épületének felújítása, a Petőfi Sándor utca 14-ben. A beruházás 2026 tavaszára készül el - jelentette be ma egy rendezvényen Orbán Balázs, az MCC kuratóriumának elnöke. 

Orbán minden részletet elmondott, beszélt az MCC szombathelyi képzéseire járó diákokról, arról, hogy a tehetséggondozási központ a Kárpát-medence minden magyar lakta településén jelen szeretene lenni, csak éppen arról nem beszélt, hogy mennyi pénzt emészt fel a szombathelyi, egykori Takács-ház felújítása.

Az eseményre egyébként hivatalos volt Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térségének parlamenti képviselője. 

Legalábbis a szombaton kiküldött meghívóban még így szerepelt a program:

Köszöntőt mond Hende Csaba országgyűlési képviselő, dr. Orbán Balázs, az MCC kuratóriumának elnöke és Szalai Zoltán az MCC főigazgatója.

Ma azonban hiába vártuk Hende Csabát, nem érkezett meg. A neve pedig idő közben az MCC weboldalán elérhető meghívóból is kikerült.

Ott volt viszont Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) szombathely korábbi polgármestere. Valamint Illés Károly (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő, valamint Horváth Csaba korábbi jobboldali önkormányzati képviselő.

Puskás talált ülőhelyet magának, azonban Illés és Horváth nem. Így a  szervezők felállították a gyerekeket a székekről, hogy ők le tudjanak ülni.

Így hallgatták meg Orbán Balázs azon mondatait, mi szerint a közösségük elkötelezett a fiatalok, a fiatal tehetségek felkarolásában. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás. 

228 ezer forint Győrben a havi lakbér átlaga

Csúcstartó a budapesti II. kerület, itt 485 ezer forint egy havi albérleti díj.

Már a harmadik bőrt húzta a le a Győr+ a városnak belengetett 700 milliárdos fejlesztési csomagról

Színes-szagos hosszú cikkben elemzik a feltételes jövőt, arról sajnos nem szól a fáma, hogy: miből?!

Munkacsoportot alapított a kormány, hogy méltó módon legyen megünnepelve a kőszegi sikertelen török ostrom 500. évfordulója

Igaz az évforduló majd csak 2032-ben lesz, de a munkacsoport már 2026-ban megkezdi működését.

Extrém ajándékok pároknak

Ha közeleg a párod születésnapja, névnapja, és nem tudod, mivel lepd meg, akkor most hozunk pár ötletet. Ezek nem elcsépelt tippek lesznek, hanem egészen egyediek! A feliratos póló, bögre vagy az unalmas zokni és nyakkendő helyett valami mást mutatunk most be…

Egekben Nemény András népszerűsége

Egy friss felmérés szerint a szombathelyi polgármester 80%-os a támogatottsága.