Illés Károly ígérte, hogy feljelentést fog tenni a januárban feldőlt Fő téri karácsonyfa miatt, aztán nem emlékezett, hogy járt-e emiatt a rendőrségen

Farkas Bazsi 2024-12-03 08:55:09
Segítünk neki, nem járt.

Januárban számoltunk be róla, hogy a viharos erejű a szél nem kímélte a szombathelyi Fő téren felállítot karácsonyfát sem, felborította a 9 méteres, 25 éves jegenyefenyőt. 

A januári közgyűlésen aztán politikai színezetet is kapott az ügy.  

Fotó: Farkas Bazsi

Illés Károly (Fidesz-KDNP) akkor még frakcióvezetőként beszélt arról, hogy a Fő tér karácsonyfájának kidőlése felveti a gyanút, hogy foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés valósult meg, így Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármestert arra szólította fel, hogy tegyen ismeretlen elkövetővel szemben feljelentés.

Nemény a karácsonyfával kapcsolatban azt mondta, hogy orkán erejű szél tombolt január elején, nem csak Szombathelyen de más városokban is kidöntötte a karácsonyfákat. Ez egy vis maior helyzet volt, így nem látja értelmét annak, hogy feljelentést tegyen. Nemény akkor arra hívta fel Illést, hogyha szerinte megáll, akkor tegyen ő feljelentést az ügyben.

Hogy végül született-e feljelentés, azt magától Illéstől kérdeztük meg.

Ennek utána kellene néznem. Annyi feljelentés volt a kampány ideje alatt, hogy nem emlékszem - mondta Illés.

Megkérdeztük a rendőrséget, hogy történt-e feljelentés, amennyiben igen, úgy hogy áll most a nyomozás.

Elektronikusan a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitánysághoz érkezett megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatom.
Az esettel kapcsolatban sem bejelentés, sem feljelentés nem érkezett a Szombathelyi Rendőrkapitányságra - írta válaszában a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről.