Pintér Bence: Együttműködést és konszenzuskeresést várnak el a győriek a Fidesz-frakciótól és a polgármestertől!

ugytudjuk.hu 2024-11-08 16:07:00
A Győr Projekt Kft. ügyvezetőjével kapcsolatban is konszenzus szükséges - hangsúlyozta Győr első embere.

Az október 25-i közgyűlésen a Fidesz-frakció együttműködés és érdemi egyeztetés nélkül megszavazta a saját jelöltjét, Serfőző Esztert az önkormányzati tulajdonú Győr Projekt Kft. élére, leváltva ezzel Nagy Gergely jelenlegi ügyvezetőt. Ezt a döntést, a törvény adta jogommal élve, polgármesterként megvétóztam. Ennek következtében a közgyűlésnek 15 napon belül újra dönteni kell erről a kinevezésről - kezdi így legutóbbi Facebook-posztját Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester.

Győr első embre így folytatja: A rendkívüli közgyűlésen várjuk, hogy Nagy Gergely, a Győr Projekt ügyvezetője beszámoljon eddigi működéséről, és hogy Serfőző Eszter, a Fidesz jelöltje beszámoljon arról, pontosan hogyan is javítaná a győri kulturális programok nívóját és hogy képzeli el a Győr Projekt Kft. működését. Valamint várjuk, hogy a Fidesz-frakció számokkal bizonyítsa: a szeptember 24-i közgyűlésen megszavazott kiszervezéssel pénzügyileg jobban jár a város. Ennek azonban sajnos az ellenkezője valószínű a korábbi tapasztalatok alapján.

Amennyiben mindez nem történik meg, egyértelmű lesz, hogy semmi egyébről nem szól a kiszervezés, mint hogy a kultúra, sport és városmarketing területén elköltött pénzekről ne a Polgármesteri Hivatal szakemberei, hanem a Fidesz által pozícióba helyezett ügyvezető, Serfőző Eszter, illetve a mögötte álló Bolla Péterhez hasonló fideszes háttéremberek döntsenek. Ez pedig nem a város, hanem csak a Fidesz érdeke.

Mi szolgálatra jelentkeztünk, ezért a polgármesternek és a közgyűlésnek meg kell hajolnia a nép akarata előtt. A győriek pedig azt akarják, hogy a közgyűlési fideszes többség és a polgármester együttműködjön. Az tehát nem működőképes, és a részemről sem elfogadható, hogy nem konszenzusos, nem mindkét fél számára elfogadható jelölteket nevezünk ki az önkormányzati cégek és intézmények élére.

Szponozált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.