Derült, száraz, de hideg idő várható november első hetében

ugytudjuk.hu 2024-11-04 09:04:23
A legmelegebb órákban 10-15 Celsius-fok körül alakul, reggelente azonban mínusz 4 és plusz 4 fok közi értékek várhatók.

A reggeli köd- és párafoltok feloszlása után jellemzően napos, száraz, de hideg időre kell számítani november első hetében: a csúcshőmérséklet a legmelegebb órákban 10-15 Celsius-fok körül alakul, reggelente azonban mínusz 4 és plusz 4 fok közi értékek várhatók - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn a kezdeti, szinte zavartalan napsütést követően késő délelőttől északkelet felől egyre többfelé megnövekszik a felhőzet, de elsősorban a Dunántúl délnyugati harmadán, felén egészen estig derült maradhat az ég. Csapadék ekkor sem valószínű. A légmozgás jobbára gyenge vagy mérsékelt marad, inkább csak az Észak-Dunántúlon kísérhetik élénk lökések az akkor északira, északnyugatira forduló szelet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 10-15 fok között alakul, de északkeleten ennél alacsonyabb értékek is lehetnek.

Kedden az éjjel helyenként képződő párásság, köd, rétegfelhőzet megszűnését követően nagyrészt derült vagy fátyolfelhős, napos idő várható, csapadék nélkül. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás, inkább csak a Kisalföldön élénkülhet meg a délkeleti szél. A hőmérséklet hajnalban mínusz 4 és plusz 4, kora délután 9-13 fok között alakul.

Szerdán az éjszaka helyenként képződő párásság, köd, rétegfelhőzet megszűnése után fátyolfelhős, napos időre lehet számítani, csapadék nem várható. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás. Hajnalban mínusz 4 és plusz 4 fok közötti hőmérséklet várható, kora délutánra 9-15 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Csütörtökre virradóra helyenként párásság, köd, illetve rétegfelhőzet is képződik, ezek megszűnését követően többnyire derült vagy fátyolfelhős, csapadékmentes idő várható. Gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A minimum-hőmérséklet mínusz 4 és plusz 4, a maximum 10-15 fok között alakul.

Pénteken az éjszaka képződő párásság, köd, valamint rétegfelhőzet fokozatosan feloszlik, ezt követően nagyrészt derült, napos, száraz idő várható. A Kisalföldön helyenként megélénkül a déli szél.

A hajnali mínusz 4 és plusz fokról 10-15 fok közé melegszik fel a levegő.

Szombatra virradóra párásság, köd, illetve rétegfelhőzet képződhet, illetve terjeszkedhet, megszűnésüket követően nagyrészt derült vagy fátyolfelhős, napos, száraz idő várható. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad, a minimum-hőmérséklet mínusz 4 és plusz 4, a csúcsérték 10-14 fok között valószínű.

Vasárnap az éjszaka képződő párásság, köd, rétegfelhőzet feloszlását jellemzően derült, napos idő követi. Csapadék nem várható, a légmozgás is jobbára mérsékelt marad. Hajnalban mínusz 4 és plusz 4, míg délután 9-14 fokra lehet számítani.

Szólj hozzá!

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.