Ezerrel terjed a hír, hogy központosítják a kórházi időpont foglalásokat

Farkas Bazsi 2024-10-31 17:29:20
Állítólag így akarják megszüntetni a rokoni, haveri időpont kiadásokat. Megkérdeztük a Országos Kórházi Főigazgatóságot.

Olvasónk keresett meg minket azzal, hogy információi szerint januártól változik a kórházi szakrendelésekre és vizsgálatokra vonatkozó időpontkérési rendszer.

A szerkesztőségünket megkereső hölgy szerint eddig ugyanis helyben, jelen esetben Szombathelyen tudott időpontot kérni, de januártól ez változni fog és országosan csakis központosítva teheti majd ezt meg.

Én úgy tudom ezzel akarják kiszűrni, hogy az időpontot adók rokonai és ismerősei előnyt élvezzenek másokkal szemben - tette hozzá.

Megkerestük az Országos Kórházi Főigazgatóságot, hogy reagáljanak. Azt is megkérdeztük tőlük, hogy amennyiben valóban változás lesz, úgy ténylegesen a fent már említett indok volt az egyik érv.

Az Főigazgatóságtól az alábbi választ kaptuk:

Kérdésére válaszolva röviden azt mondhatjuk, hogy az időpontfoglalással kapcsolatban semmi sem változik. Korlátozás vagy szűkítés terve fel sem merült, sőt, az Országos Kórházi Főigazgatóság kiemelten fontosnak tartja az állami egészségügyi ellátórendszerben az előjegyzési rendszerhez és az időpontfoglaláshoz való könnyű hozzáférést.

A járóbeteg szakrendelésekre jelenleg is több módon lehet időpontot foglalni. Az NNGYK által működtetett központi call-center az ország bármelyik településéről hívható, további lehetőséget nyújt a lakosság számára a kórházakban történő személyes vagy telefonos előjegyzés, és egyre többen használják az EgészségAblak applikációt is az időpontfoglalásra.

Vagyis a hivatalos válasz szerint, egyelőre nem lesz változás a rendszerben. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.