Mindössze 3 napot hagyna a sárvári fideszes városvezetés a képviselőknek ahhoz, hogy átnézzék a szavazásra megküldött anyagokat

Farkas Bazsi 2024-10-23 16:10:31
Tovább szűkítené a képviselők jogköreit az új működési szabályzat.

A Szervezeti és Működési szabályzat módosításával Kondora István és a Fidesz-KDNP-s képviselők tovább szűkítenék a képviselők és a képviselő-testület hatásköreit - írja friss Facebook-posztjában Klimits István (Sárváriakért Egyesület) sárvári önkormányzati képviselő.

Klimits azzal folytatja, hogy: a testületi és bizottsági anyagokat 2020-ig már 14 nappal az üléseket megelőzően megküldték véleményezésre, majd ezután módosították az SZMSZ-t és az előterjesztések kiküldésének határidejét 5 napra csökkentették. A mostani módosítási javaslatban már 3 napra csökkentenék az anyagok megküldését (ilyenre a megyében nem találtunk példát), ezzel szinte időt sem hagynának arra, hogy a képviselők érdemben felkészüljenek a testületi ülésekre és a lakossággal való egyeztetésre sem marad idő!

Gondolom a kormánypárti képviselőket ez csöppet sem zavarja, de számunkra a Sárváriakért Egyesület Képviselőinek ez problémát okoz, hogy érdemben átnézzük a testületi anyagokat, összességében nézve terjedelmük akár több száz oldal is lehet - emeli ki Klimits.

Egy másik módosítás értelmében, kikerülne az is az SZMSZ-ből, mely szerint ezután a hivatal dolgozóit sem kérdezhetik, kereshetik majd a képviselők?!

A képviselő-testület bizottságainak tagjainak megválasztásához a Sárváriakért Egyesület is elküldte személyi javaslatait, sajnos a külsős helyekkel kapcsolatban nem voltak hajlandóak tárgyalni, az előterjesztést nyilvánosságra nem hozták csak helyszíni kiosztásban hajlandóak kiadni a bizottságokba javasolt személyek nevét.

Úgy gondolom, ez nem használ közös ügyeink előre vitelében - zárta ezzel sorait a sárvári ellenzéki képviselő. 

Címlapon: Kondora István Sárvár polgármestere.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.