Prostitúció Szentgotthárdon

Farkas Bazsi 2024-10-17 18:24:00
Élettársát kényszerítette testének árulására egy férfi.

A Szombathelyi Törvényszék tájkoztatása szerint, a bíróság előkészítő ülésen a más ügyben szabadságvesztését töltő vádlottat folytatólagosan elkövetett emberkereskedelem és kényszermunka bűntette miatt 7 év fegyházra ítélte. Vele szemben 1 millió 271 ezer 510 forint erejéig vagyonelkobzást rendelt el.

A tényállás lényege szerint a vádlott 2020 elején ismerkedett meg interneten az akkor Baranya vármegyében élő sértettel, aki a családját a vádlottért elhagyta és Jánossomorjára költözött, ahol egy gyárban kezdett el dolgozni. Ezen időszakban is előfordult, hogy a vádlott bántalmazta - a haját húzta, megütötte, megrúgta - a sértettet, aki ennek ellenére munkaviszonyának 2020 márciusi megszűnésekor a vádlottal egy szentgotthárdi házba költözött albérletbe, ahol ekkortól élettársakként éltek együtt.

Mivel egyiküknek sem volt jövedelme, a vádlott utasította a sértettet, hogy regisztráljon egy internetes oldalon és prostitúcióból szerezzen bevételt, mert ha nem lesz pénz, „leszakítja a fejét”. A sértett e fenyegetés és a korábbi bántalmazások hatására fényképeket készített magáról, regisztrált a fenti internetes oldalon, majd akarata ellenére lakóhelyén is prostituáltként dolgozott, az ebből származó bevételt pedig teljes egészében átadta a vádlottnak. A vádlott annak érdekében, hogy a sértett továbbra is folytassa a prostitúciós tevékenységet őt rendszeresen megverte, a falnak nyomva fojtogatta, rugdosta, egy alkalommal egy telefonnal arcon dobta, egyszer fertőtlenítőszerrel leöntötte. A sértett a bántalmazások következtében nyolc napon belül gyógyuló könnyű testi sérüléseket szenvedett, azonban orvosi ellátást nem vett igénybe.

A vádlott ilyen előzmények után arra is kényszerítette a sértettet, hogy szervezzen be valakit prostitúciós tevékenységre, és mivel a sértett nem mert vele ellenkezni, 2020. július 11-én összeismertette egymással a vádlottat és az 1. számú tanút, aki korábban is dolgozott prostituáltként és ismét ilyen tevékenységből akart bevételhez jutni. A vádlott és az 1. számú tanú megegyeztek abban, hogy az 1. számú tanú önként prostituáltként dolgozik, az ebből származó bevétel felét pedig szállás és ellátás fejében a vádlottnak adja.
A vádlott – bántalmazással és fenyegetéssel nyomatékosított – utasítására a sértett folyamatosan felügyelte az 1. számú tanú tevékenységét, őt nem hagyta magára, illetve az általa keresett pénzt – összesen 260.000 forintot – átvette a szolgáltatást igénybe vevő személyektől, amit a vádlottnak átadott, aki a pénzt szintén felélte.

A vádlott 2020. július 17-én a sértettel és az 1. számú tanúval együtt egy pinkamindszenti házba költözött, ahol a fenti életmódot akarta folytatni. Ennek érdekében a vádlott ismét megpofozta és üdítőitallal leöntötte a sértettet, azonban 2020. július 19-én este – miután az 1. számú tanú édesanyja értesítette a hatóságokat – vele szemben rendőri intézkedésre került sor. A sértett ekkor visszaköltözött a családjához, így a vádlottal megszakadt a kapcsolata.

A sértett 2020. március 16. és 2020. július 19. közötti a prostitúcióból legalább 3.630 euró (1 millió 271 ezer 510 forint) bevételre tett szert, amit a vádlott által kifejtett erőszak és fenyegetés hatására neki átadott, a pénzt a vádlott elköltötte, felélte, ilyen módon rendszeres előnyre tett szert.

Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és védője enyhítésért jelentetek be fellebbezést.

Címlapfotónk illusztráció.

Szólj hozzá!

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

6 milliós luxusórát kellett emlegetnünk ahhoz, hogy Fekete Dávid szóba álljon velünk

A képviselő válaszolt néhány kérdésünkre a maga módján, bár szerinte az Ugytudjuk.hu egy balliberális propaganda sajtó. Vajon mit mondana a Győr+-ról, vagy a Kisalföldről?

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.