Foltokban hiányzik a tavaly 153 millió forintért telepített gyep a Haladás Sportkomplexumban

Farkas Bazsi 2024-09-30 11:02:00
Mi lett a fűvel?

Foltokban hiányzik a Haladás Sportkomplexum gyepe, itt ott a gyeprács is kilátszik a talaj alól - ezt bárki láthatta, aki a tegnapi Haladás VSE - Mosonmagyaróvár NB III-as bajnoki mérkőzésre kilátogatott. 

Időnként kellemetlen szag is megcsapta a nézők orrát. Avar, vagy inkább növényi rothadásra emlékeztető illatot lehetett érezni.

Egyik olvasónk már szeptember elején megírta észrevételét szerkesztőségünknek arról, hogy a dohos szagot valószínű az okozza, hogy nem megfelelő a pálya alatt a vízelvezetés, és a vízzáró rétegek nem jók. Ez vezethetett oda, hogy bepenészedett a talaj.

Fotó: savariaforum.hu/Vizi László

A pálya teljes gyepszőnyegét tavaly cserélték ki a Sportkomplexumban. Közérdekű adatigénylésünkre küldött válaszból derült ki, hogy a munkát a kiírt közbeszerzés alapján a KATA-KERT Kertészeti és Kereskedelmi Kft. végezte el.

A cég 153 millió 219 ezer 652 forint + ÁFA összegért teljesítette a kiírt munkát.

A Haladás Sportkomplexum 2023-ban végrehajtott gyep és altalaj cseréje a kiírt műszaki tartalomnak megfelelően valósult meg - ezt a területért felelős Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter válaszolta Ungár Péter (LMP) parlamenti képviselő azon kérdésére, hogy hogy hogyan történhetett meg az a milliárdos beruházás és az évi több száz milliós üzemeltetési valamint, a 153 millió forintos gyepcsere ellenére, hogy 2023. december 7-én a Haladás labdarúgó csapata a pálya alkalmatlansága miatt arról adott ki közleményt, hogy a 2023. december 10. hazai mérkőzése elmarad? 

Ungár akkor részletesen kérdezett rá arra is, hogy milyen műszaki tartalommal készült el a Haladás Sportkomplexum labdarúgó pályája, ami ezek szerint, az arra elköltött több mint 15 milliárd forint ellenére sem tud az év minden napján, bármely időjárási körülmények között kiszolgálni egy labdarúgó mérkőzést?

De, hogy pontosan mi lehet a gyeppel, azt a létesítmény fenntartótól kérdeztük meg. Gál Sándor ügyvezetőnek az alábbi kérdéssort jutattuk el:

Mi történt a 153 millió forintos beruházásban megvalósult gyeppel?
Milyen állapotban van most a labdarúgó pálya talaja?
Kell-e garanciát érvényesíteni a kivitelezővel szemben?
Felmérték-e, hogy mekkora beruházás lenne szükséges a gyep rendbehozatalára?

Amint kapunk válaszokat, azonnal jelentkezni fogunk. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.