Pintér Bence: Nem szobrok állítására kéne 100 millió forintot költeni

ugytudjuk.hu 2024-09-16 08:25:00
Dézsi Csaba András még két Lebó-szobrot finanszírozna az utolsó pillanatban.

Ahogy arról beszámoltunk, rendkívüli közgyűlést tartanak szeptember 16-án, hétfőn Győrben, amelyen az építési szabályzat több módosítása, a GYTP nevű önkormányzati cég 200 milliós tőkeemelése, és állatvédelmi kiadások mellett két szobor építéséről döntenének a képviselők a leköszönő polgármester, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) javaslatára.

A leváltott polgármester tervei szerint az egyik egy Győri Keksz-, a másik egy Győri Balett-szobor – mind a kettőt a Munkácsy-díjas művész, Lebó Ferenc készítené el.

Győr megválasztott, októberben hivatalba lépő polgármestere, Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) szerint azonban nem szobrok állítására kell költeni 100 millió forintot a város pénzéből, hanem bérlakások építésére, a közbiztonság rendbetételére,

a színház felújítására, az óvodák fejlesztésére, az utak rekonstruálására, vagy éppen egy normális víz- és levegőszennyezést mérő hálózat kiépítésére.

„Ha a volt polgármesternek valóban fontos lett volna ez a két szobor, akkor nem az utolsó pillanatban – egy rendkívüli közgyűlésen – szeptember 16-án hétfőn, két héttel az átadás-átvétel előtt akarná elfogadtatni őket”

– írja Facebook posztjában Pintér Bence.

A június 9-én megválasztott városvezető arra kéri a közgyűlést, hogy ne szavazzák meg a szerinte méltatlan eljárást. Posztjában ugyanis arra is utal, hogy több körülmény is azt bizonyítja, a két szobor elkészítésének oka nem a méltó megemlékezés, hanem az utolsó pillanatos pénzszórás: a hirtelen jött közgyűlési előterjesztés mellett ilyen körülmény az is, hogy a lapunk által közölt információk szerint a Győri Keksz-emlékművön található gyermekszobrokat a meghiúsult Holokauszt-emlékműből hasznosították újra.

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.