Politikai tevékenység is a célja a Győr+ban "hiteles tájékoztatást" képviselő Panda Ákos által elnökölt egyesületnek

Farkas Bazsi 2024-09-04 14:09:32
Az új polgármester három hónappal a megválasztása után sem “fért be” a Győr+ rádióba.

Ugyan Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) leköszönő győri polgármester immár megszokásból sokadjára vendég a Győr+ rádió kéthetente jelentkező Polgármesteri vizit című műsorában, Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) megválasztott, és októbertől hivatalba lépő polgármester azonban még egyszer sem kapott meghívást a rádió élő műsorába. 

Változik a Győr+ vezetése, így Pintér bízhat abban, hogy változik ezzel a helyi közszolgálati adó szerkesztési alapelve is, így immár a győriek adóiból fenntartott győri közmédia helyet adhat a győriek által megválasztott polgármesternek is.

Dézsi legutóbbi rádiós szereplése alkalmával már tényként kezelték, hogy Panda Ákos lesz a Győr+ Média új vezérigazgatója.

Panda Ákosról Dézsi elmondta, hogy korábban bencés diák volt a Kanadából hazaérkező szakember, akitől azt várja a városvezető, hogy a hiteles tájékoztatást képviselje - írja a győri média tudósításában.

Csakhogy eleve kérdéses, hogy mennyire tud hiteles tájékoztatást képviseli az a Panda Ákos, akinek az elnökletével működő Győri Civilek Körének Egyesülete az önkormányzati kampány ideje alatt ellenzéki politikusokat lejárató plakátokat adott ki

Az egyesület egyébként fénysebességgel lőtt ki, hiszen 2024 január 30-án tartották alakuló ülésüket, feburár 28-án jegyezte be őket a bíróság, Panda elnök pedig április 3-án, már az egyesületet képviselve adott interjút a Győr+nak.

Bár a bejegyző végzésben még nem szerepelt az egyesület alap céljai között, a szervezet március 19-én újabb közgyűlést tartott, ahol elfogadták az alapszabály módosítását úgy, hogy abba bekerült a politikai tevékenység is.

Vagyis cél pontos megfogalmazása szerint a "Győri Civilek Körének Egyesülete célja Győr Város lakóinak civil képviselete, fontos közéleti ügyek segítése, formálása, a város lakóinak hiteles tájékoztatása, közösség építés, a polgári értékrend társadalmi és közéleti képviselete. Az egyesület cél szerinti besorolása: politikai tevékenység (pl. nem párt jellegű politikai tevékenység, politikai ifjúsági szervezetek)"

Így már a céloknak tökéletesen megfeleltek Győrben városszerte szétszórt lejárató óriásplakátok.

Az persze egy másik kérdés, hogy az áprilisban indult kampány előtt alig két hónappal bejegyzett egyesületnek miből volt pénze a plakátkampányra, ám legkésőbb a jövő évi közzétételi kötelezettséggel járó beszámolóból ki fog derülni. 

Az pedig mindent elmondt Dézsi politikai felfogásáról, hogy még hivatali idejének lejárta előtt a stratégiai pontokra vele lojális embereket helyez el.

Várjuk a Panda féle hiteles tájékoztatást!

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Íme a legjobb programok erre a hétvégére Győrben

Mollywood, Rammstein Tribute, farsang, hangfürdő, és egy tüntetés.

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.