Egy kis humán erővel és tartalék anyagok felhasználásával vált alkalmassá a Haladás Sportkomplexum NB I-es női kézilabda meccsek megrendezésére

Farkas Bazsi 2024-08-29 17:06:00
Pődör Zoltán SZKKA vezér korábban arról beszélt, muszáj Sárvárra vinni a hazai pályát, mert a Sportkomplexum semmiképpen sem alkalmas az élvonalra.

Jelen állás szerint azért nem kapunk licencet az NB I-re, mert Nemény András nem enged be minket a Schaeffler Aréna Savariába - ezzel a címmel jelent meg egy közlemény május 13-án a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia weboldalán. 

A cikkben többek között azt írták:

“a szövetség előírásai szerint a Haladás Sportkomplexum csarnoka nem alkalmas NB I-es mérkőzések megrendezésére.” 

Azonban egy ma kézhez kapott az Ugytudjuk.hu által indított közérdekű adatigénylésre kapott válaszból az derül ki, hogy ez így nem teljesen volt igaz.

De még mielőtt erre rátérnénk érdemes feleleveníteni, hogy hogyan jutott mégis vissza az SZKKA a Sportkomplexum csarnokába élvonalbeli meccseket játszani.

A klub május 21-én jelentette be, hogy Sárvárra viszik a hazai pályát. Azonban mint utólag kiderítettük bejelentés volt, szerződés azonban nem született a felek között. 

Ezt követően a május végén tartott szombathelyi közgyűlés arról döntött, hogy az SZKKA ingyen használhatja az Aréna Savariát, bérleti díjat nem, ám a biztonsági szolgálatot és a takarítást a klubnak kell fizetnie. 

Aztán augusztus 6-án újabb írás jelent meg a kézilabda csapat weboldalán “A Haladás Sportkomplexum csarnoka is alkalmas már az NB I-re” címmel. Kiderült, az Aréna Savaria járulékos költségei 1 millió forintba kerülnek, ezt pedig a csapat nem tudja kigazdálkodni, így mégis alkalmas lett a Sportkomplexum csarnoka az élvonalbeli kézilabdára.

Na, de mi történt május 13. és augusztus 6. között, amikor is alkalmatlanból egyszer csak alkalmassá avanzsált a Haladás csarnok NB 1-es kézilabda mérkőzések megrendezésére. 

Mindenki kapaszkodjon meg: szinte semmi!

Szerkesztőségünk a következő közérdekű adatigénylést küldte el a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft.-nek:

Kérem, szíveskedjen elektronikus másolatban megküldeni részemre, azokat a szerződéseket, amelyeket a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nkft., annak érdekében kötött meg, hogy a komplexum pályáját úgy fejleszék, hogy az alkalmas legyen a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 2024/2025-ös idényben játszandó, NB I-es meccseinek rendezésére.

Gál Sándor ügyvezető az alábbi választ küldte el:

A Haladás Sportkomplexum nem kötött szerződést a közérdekű adatigénylésében jelölt tárgyban. A Haladás Sportkomplexum a kézilabda pályát saját humán erőforrással, tartalékanyagok felhasználásával tette alkalmassá NB I-es kézilabda mérkőzések lejátszására.

Vagyis úgy néz ki az egész ügy semmi másra nem volt alkalmas, mint arra, hogy a kampányidőszakban - hiszen Pődör Zoltán a Fidesz-KDNP színeiben jelöltette magát önkormányzati képviselőnek - megpróbálják lejáratni a szombathelyi városvezetést, és úgy beállítani Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármestert, mint aki szándékosan akarja gátolni a frissen NB 1-be jutott kézilabda csapat további sikereit azzal, hogy nem biztosít termet a sportolók számára.

Egyébként jelenleg úgy néz ki, hogy jó ideig nem lehet használni a Sportkomplexum pályáját, mivel a parketta alkalmatlanná vált sportolásra. 

Kedden küldtük el kérdéseinket a témában az ügyvezetőnek, ám választ eddig nem kaptunk. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.