A Fidesz lejárató plakátjait megrendelő Panda Ákost ültetné Dézsi Csaba András a győri önkormányzati média élére

ugytudjuk.hu 2024-08-29 14:54:00
Továbbra sem engedi el a dolgot Dézsi Csaba András leköszönő polgármester.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) megválasztott győri polgármester csütörtöki posztja szerint Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) leköszönő polgármester azt a Panda Ákost rakja a Győr+ élére, akit onnan ismerhet a város, hogy megalapította a Győri Civilek Körének Egyesülete nevű Fidesz-közeli szervezetet, amelyen keresztül Dézsi Csaba Andrása győri lejárató plakátkampányokat intézte. A GyőrPlusz arról írt korábban, hogy a Panda által vezetett egyesület célja, hogy „a civilek elmondhassák a véleményüket, kiálljanak dr. Dézsi Csaba András polgármester és munkássága mellett”.

Győr októberben hivatalba lépő új polgármestere szerint a győri polgárok nem erre a gátlástalan politikára szavaztak 2024. június 9-én, de legfőképp nem arra, hogy Dézsi Csaba András a leváltása után még azért „mindenhova tegye be a haverjait”. A júniusban megválasztott városvezető szerint Dézsi Csaba András már korábban is próbálkozott hatalomátmentési kísérlettel: először az önkormányzat legnagyobb cégének, a Győr-Szolnak az élére, a szakmai vezetés helyére nevezte volna ki szövetségesét, a bukott Németh Zoltán fideszes politikust. Majd miután a nyilvánosság erejével ezt megakadályozta Pintér Bence és csapata, augusztusban rendkívüli közgyűlést hívott volna össze, amelyen az önkormányzati médiát akarta uralma alá hajtani Dézsi Csaba András: a Győr+-t beolvasztotta volna a Győr Projekt Kft. nevű cégbe, amelynek az élére megint csak Németh Zoltánt akarta kineveztetni. De Pintér Bence szerint ez sem sikerült az ellenállásnak köszönhetően.

„Az önkormányzati képviselőket újfent felszólítom a választási eredménnyel szembemenő politika megakadályozására, és ha már a lejáratóplakátok mellett teleplakátolták a béke üzenetével a várost: tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy októberig egy békés átmenet és átadás-átvétel valósulhasson meg” - zárja posztját Pintér.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.